середа, 11 вересня 2019 12:01

У комітеті Ради пояснили, чому Зеленський хоче розпустити ЦВК

У комітеті Ради пояснили, чому Зеленський хоче розпустити ЦВК
Чи виносити пропозицію Зеленського в зал, вирішить комітет. ФОТО: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський вніс подання про звільнення членів Центрвиборчокому через дії (бездіяльність) ЦВК під час реєстрації кандидатів, "упереджений підхід ЦВК щодо визначення відомостей у біографіях кандидатів", неоднакову практику застосування законодавства і невиконання рішення суду.

Про це заявила заступниця комітету Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, депутатка від "Слуги народу" Аліна Загоруйко, передає "Укрінформ".

"У поданні йдеться про те, що під час здійснення реєстрації ЦВК була упередженою та діяла всупереч принципам, які визначені виборчим законодавством. Там же наводиться статистика про рішення судів. Вони є досить масштабними. Наводиться цифра - 28 рішень Центральної виборчої комісії, які судами були скасовані, а дії ЦВК визнані протиправними", - сказала вона.

Загоруйко вказала, що зранку 11 вересня подання обговорили на підкомітеті. Тепер його розгляне комітет і вирішить, чи пропонувати виносити його в зал.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Слуги народу" планують швидко розібратися з ЦВК

9 вересня у Верховну Раду надійшло подання президента Володимира Зеленського про дострокове припинення повноважень членів Центральної виборчої комісії. За інформацією "Дзеркала тижня", формальною підставою стала ситуація, що склалася на 198-у виборчому окрузі на Черкащині. Там переможцю виборів скасували реєстрацію.

Зараз ви читаєте новину «У комітеті Ради пояснили, чому Зеленський хоче розпустити ЦВК». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути