Субота, 12 лютого 2011 14:46

В Інституті нацпам'яті говорять про шматок хліба, а не національну пам'ять - Юхновський

В Інституті нацпам'яті говорять про шматок хліба, а не національну пам'ять - Юхновський

Колишній керівник Інституту національної пам'яті Ігор Юхновський вважає, що мета нинішньої влади знищити інститут:

"Але зустрівши загальний опір громадськості, вони мусили щось видумати, - розповів він у коментарі кореспонденту Gazeta.ua. - Розцінили старих працівників інституту як націоналістів та придумали як їх замінити на своїх. Здається, ця зміна і зроблена для того, щоб всіх звільнити та нових набрати. 70 працівників, які там будуть числитися, не зможуть виховувати в людях національну пам'ять. Зараз Інституту немає. Є ліквідаційна комісія, яка описує майно".

Він говорить, що після звільнення колишніх керівників установи, працівники думають не про роботу, а про виживання:

"Якщо немає керівників, то хто буде боротися? Ті люди, які працювали в інституті, намагаються підшукати собі роботу. Вони знаходять у вкрай поганому стані. Говорити про великі наміри та нові ідеї не приходиться. Зараз в Інституті говориться про збереження куска хліба, а не про національну пам'ять".

Юхновський вважає, що першочергова задача Інституту - створення історичної пам'яті у нації.

"Я намагався зробити цей інститут впливовим, поставити його на ноги. А що з ним буде тепер я зрозуміти не можу. Треба на круглих столах та конференціях обговорювати важливі питання. Так створюється загальновизнана історична пам'ять. Пізніше вона стане національною й консолідує усе суспільство. Таких круглих столів треба робити цілу серію, окремо по кожній важливій темі. Наприклад, була Друга світова війна, нищення українців у 20-30 роках, створення незалежної країни. Все це треба обговорювати з найбільшої кількості громадських діячів. А оформлювати та підсумовувати ці дискусії має невелика кількість людей з Інституту національної пам'яті".

Нагадаємо, що нещодавно Кабмін перевів Український інститут національної пам'яті у сферу управління уряду. Там заявляють, що не мають намірів понижати статус установи. При цьому штатний розклад зменшили на третину. Згідно з рішення уряду, гранична чисельність працівників Українського інституту національної пам'яті становить 70 людей. Урядове положення 2006 року передбачало граничну чисельність у 105 людей.

Зараз ви читаєте новину «В Інституті нацпам'яті говорять про шматок хліба, а не національну пам'ять - Юхновський». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

47

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 6723
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути