середа, 08 березня 2023 15:04

Спецтема: Війна Росії проти України

У Німеччині зробили заяву щодо підриву російських "Північних потоків" і ролі України

У Німеччині зробили заяву щодо підриву російських "Північних потоків" і ролі України
Диверсія могла відбутися під "чужим прапором", щоб звинуватити Україну. Фото: pixabay.com

Не варто робити передчасних висновків про те, хто відповідає за підриви на російських газопроводах "Північний потік" у Балтійському морі.

Атака могла бути операцією "під чужим прапором" із метою звинуватити Україну, заявив у Стокгольмі міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, передає Reuters.

"Необхідно чітко розрізняти, чи це була українська група, яка діяла за наказом України, чи проукраїнська група, що діє без відома уряду. Але я застерігаю від поспішних висновків", ‒ сказав Пісторіус в кулуарах зустрічі міністрів оборони ЄС на саміті НАТО у Швеції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЗМІ заявили, що "Північні потоки" могла підірвати "антипутінська група". У Зеленського відповіли

Водночас імовірність того, що це могла бути "операція під чужим прапором, організована для того, щоб звинуватити Україну", є досить високою, додав він.

На тлі публікацій у західній пресі про "український слід" у справі про диверсії на "Північних потоках" Міністерство оборони заперечило причетність українських офіційних структур до підриву російських газопроводів у Балтійському морі.

У вівторок американське видання The New York Times опублікувало статтю із посиланням на власні джерела та дані розвідки, які стверджують, що за вибухом газопроводів у Балтійському морі стоять неурядові групи, до яких могли входити росіяни та українці.

За даними німецьких ЗМІ, слідство в Німеччині встановило судно, яке використовували для здійснення диверсії на російських газогонах, що "так чи інакше" пов'язане з Україною.

У The Times писали, що західним розвідувальним колам протягом місяців було відоме ім'я українця, який нібито в приватному порядку профінансував диверсію на "Північних потоках".

Зараз ви читаєте новину «У Німеччині зробили заяву щодо підриву російських "Північних потоків" і ролі України». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути