До порядку денного засідання Верховної Ради України в четвер внесено проект закону про основи державної мовної політики.
Про це заявляє член фракції "Наша України - Народна самооборона" Олесь Доній.
"Я тримаю в руках порядок денний. У четвер встановлене для включення до порядку денного питання про закон про основи державної мовної політики (автори депутати Партії регіонів Сергій Ківалов і Вадим Колесніченко - Ред.)", - повідомив Доній журналістам у вівторок.
"Якщо цей законопроект стане законом, то про українську мову в містах можна буде забути, оскільки під вивіскою лібералізму, гуманізму та демократизації ... чітко стверджується ідея, що ні в університетах, ні на телебаченні, ні в містах, де є хоча б 10 % людей, які вважають своєю рідною мовою російську мову, про обов'язковість мови не йдеться ", - пояснив депутат.
У свою чергу, автор законопроекту Вадим Колесніченко підкреслив, що поки мова не йде про прийняття даного закону в цілому. "Навряд чи в четвер цей закон можна буде приймати в цілому, оскільки, згідно з регламентом, між першим і другим читанням депутати мають право вносити поправки в закон", - пояснив він.
"Фракція Партії регіонів і КПУ однозначно будуть підтримувати цей закон", - повідомив Колесніченко.
За його словами, в даний час ведеться робота з депутатами. "Я думаю, що знайдеться достатня кількість голосів для його прийняття в першому читанні", - сказав Колесніченко, зазначивши, що, можливо, буде скорочено час підготовки даного законопроекту до другого читання (до 2 тижнів).
Як повідомлялося, у вівторок народні депутати України мають намір працювати до завершення розгляду всіх питань, включених до порядку денного.
Як повідомлялося, 14 травня на погоджувальній раді парламенту голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов виступив за розгляд найближчим часом законопроекту про мови і попросив керівництво парламенту поставити його на розгляд.
"Ми довго розглядали питання, пов'язане з державною мовною політикою. Є відпрацьований законопроект 9073, він враховує всі зауваження, які були висловлені, в тому числі Венеціанською комісією ... і він враховує ті пропозиції, які висловили наші провідні інститути з даного питання для того , щоб в нашій державі в цивілізованому руслі реалізувати мовну хартію, яка діє в Європі і не викликає ніяких нарікань ", - сказав він.
Він також додав, що з цього законопроекту не надається перевага ніяким мовам, державна мова - українська, але при цьому в цивілізованому руслі "визначається дія інших мов в нашій державі".
Коментарі
42