пʼятниця, 26 червня 2015 11:25

Вже п'ять країн хочуть міжнародного трибуналу по збитому Боїнгу

Вже п'ять країн хочуть міжнародного трибуналу по збитому Боїнгу

Усі п'ять країн, які розслідують збиття над Донбасом авіалайнера "Малайзійських авіаліній" рейсу MH17 2014 року, закликають створити міжнародний трибунал для суду над винними, повідомляють дипломати і політики.

Як заявив у четвер посол Малайзії в ООН Рамлан Бін Ібрагім, вони сподіваються, що проект резолюції про це можуть подати на розгляд Ради безпеки ООН уже в липні цього року.

Минулого тижня експерти-юристи подали до Ради безпеки для попереднього вивчення проект статуту такого трибуналу і проект резолюції Ради безпеки про його створення.

А цього тижня ідею схвалили всі п'ять країн, які спільно розслідують трагедію, – Малайзія, якій належав літак, Україна, над якою його збили, а також Нідерланди, Австралія і Бельгія, які втратили в літаку найбільше своїх громадян.

Як заявила міністр закордонних справ Австралії Джулія Бішоп, уряд її країни відданий ідеї співпрацювати з міжнародною спільнотою, щоб домогтися справедливості для родин жертв.

Ініціатори створення міжнародного суду за підтримки ООН сподіваються, що це зможе змусити Росію до співпраці.

Їхня аргументація полягає в тому, що Росія буде змушена або погодитися з цим, або скористатися зі свого права вето в Раді безпеки і ризикувати тим, що її вважатимуть за головну перешкоду у здійсненні правосуддя над масовими вбивцями цивільних людей. Але і в такому разі суд може бути створений рішенням Генеральної асамблеї ООН, у якій права вето не існує ні в кого.

Раніше Рада безпеки ООН уже ухвалювала резолюцію, в якій закликала притягнути до відповідальності призвідників трагедії.

Тим часом у Кремлі відмовилися коментувати попередні перші повідомлення про можливість створення такого суду.

Зараз ви читаєте новину «Вже п'ять країн хочуть міжнародного трибуналу по збитому Боїнгу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

9

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути