неділя, 29 серпня 2021 20:23

Побачимо на своїх кордонах розпечені уламки імперії - Зісельс

Побачимо на своїх кордонах розпечені уламки імперії - Зісельс
Йосиф Зісельс: "Росіяни вважають український південний схід зоною свого впливу і хочуть відокремити. Ця імперська політика була завжди". Фото: Тарас Подолян

Росія прагне розхитати Україну, використовуючи власні культурні центри і проєкти. Розпад Росії відбудеться з часом, і ми маємо до цього готуватися, посилюючи військову і дипломатичну сфери.

Про це в інтерв'ю журналу "Країна" розповів український правозахисник і дисидент Йосиф Зісельс.

"Кремль прагне розхитати Україну, підтримуючи російські культурні центри, – каже він. – Росіяни вважають український південний схід зоною свого впливу і хочуть відокремити. Ця імперська політика була завжди. Україна 30 років намагається відмежуватися. Війна починається, коли імперія не вірить в інші засоби – економічні, дипломатичні, пропагандистські. Так було в Молдові 1992-го, у Грузії 2008-го. Те саме в Україні".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Найбільша проблема України - війна з Росією" - як Київ відзначив День Незалежності

Розхитувати Росію зсередини – це не наше завдання, вважає правозахисник.

"Ми не повинні бути Росією навпаки. У нас свій шлях будівництва системи європейських цінностей. Те, що робить Росія – це антицінності. Ми інші. Підступність, чорна пропаганда, некомпетентність не повинні бути складовими нашої державної політики. Це небезпечний шлях", – зазначає Зісельс.

З часом розвал Росії неминучий, вважає дисидент.

"Жодна імперія в історії не втрималася. Але я не мрію про розпад РФ. Бо ми побачимо на своїх кордонах розпечені уламки імперії з ядерною зброєю. І ніхто їх не контролюватиме. Нам головне, щоб Росія до нас не лізла. Давати їм щоразу по руках. Для цього треба мати військово і дипломатично сильну державу", – наголошує він.

Повне інтерв'ю з Йосифом Зісельсом читайте в журналі "Країна"

16 липня 1990 року Верховна Рада Української PCP ухвалила Декларацію про державний суверенітет України і постанову "Про День проголошення Незалежності України". Наступного року внесли зміни в Кодекс законів про працю, внаслідок чого у переліку святкових днів з'явився запис: "16 липня – День Незалежності України". Його відзначили лише раз – у липні 1991-го.

24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення Незалежності України. 1 грудня 1991 року його підтримав народ на Всеукраїнському референдумі. Через це дату святкування Дня Незалежності змінили. 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про День Незалежності України", якою встановила дату 24 серпня.

Зараз ви читаєте новину «Побачимо на своїх кордонах розпечені уламки імперії - Зісельс». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути