Ексклюзиви
Понеділок, 01 грудня 2008 11:53

Ющенко звинуватив Росію в подвійних стандартах

Ющенко звинуватив Росію в подвійних стандартах
Президент Віктор Ющенко висловлює стурбованість "подвійними стандартами" Росії з приводу вступу України в НАТО.

Про це говориться у статті президента ВіктораЮщенка, опублікованій в газеті "TheInternationalHeraldTribune" перед зустріччю глав МЗС країн-членів НАТО в Брюсселі, на якій обговорюватиметься можливість надання Україні ПДЧ.

"Ми не так стурбовані спробами Росії контролювати співпрацю альянсу з Україною, скільки політикою подвійних стандартів нашого північного сусіда в підходах до безпеки", - говориться у статті.

"Риторика стає особливо жорсткою, коли мова йде про право суверенної України незалежно обирати її політику. Ми намагаємося переконати наших російських партнерів змінити їх категоричність, зважаючи на нинішню реальність", - пише Ющенко.

"Адже не секрет, що Росія зараз отримує значно більше від співпраці з НАТО, чим Україна. Додатково до всього, вона заявляє про свою зацікавленість в продовженні глибшої співпраці", - йдеться у статті.

"Немає необхідності блокувати природні процеси", - підкреслив президент.

Ющенко також особливо підкреслив, що Україна зацікавлена в ПДЧ.

"Ми зацікавлені в ПДЧ, і ми чекаємо позитивного сигналу від альянсу. Ми віримо, що готові до тіснішої співпраці", - заявив він.

Україна, на думку Ющенка, неодноразово довела ефективність своєї участі в європейській і євро-атлантичній безпеці.

Він зазначив, що Україна прагне в НАТО, тому що це її "суверенний вибір, стратегічний курс і цивілізаційний прогрес".

Як стверджує український президент, ніяка країна не представляє дійсної загрози його країні, так що це навіть не питання оборони, а швидше бажання влитися в структуру колективної безпеки.

Ющенко також відзначив, що ПДЧ - лише одна зі сходинок сходів, які ведуть до членства в НАТО, а принципове рішення про це вже було ухвалене.

Той, хто бачить Європу сильною, безпечною і єдиною, підсумовує президент, не побачить перешкод ні в наданні Україні ПДЧ, ні в наданні їй статусу повноправного члена альянсу.

"Чи бачимо ми Європу сильною, безпечною і єдиною? Якщо так, то немає перешкод для надання Україні ПДЧ, а також для її членства в альянсі", - каже Ющенко, повідомляє Українська правда.

Зараз ви читаєте новину «Ющенко звинуватив Росію в подвійних стандартах». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 9605
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода