"Переконаний, що уряд повинен зробити усе необхідне, щоб реалізувати той пакет змін, реформ, який необхідний для відновлення співпраці України з Міжнародним валютним фондом", - наголосив він в інтерв"ю британському журналу "The Economist" у четвер.
Президент підкреслив, що співпраця з МВФ, Світовим банком, європейськими банками – "це альфа і омега того, що ми називаємо український стабілізаційний план".
Ющенко відзначив, що "претензії, які кілька місяців тому були сформульовані МВФ" до української сторони, стосувалися, зокрема, раціоналізації держбюджету на 2009 рік.
"Зараз я можу говорити про бюджет, який більш-менш може задовольняти реальний соціальний сектор", - зауважив президент, повідомляє його прес-служба.
Оцінюючи нинішній стан економіки країни та ефективність антикризових дій влади, глава держави зазначив, що вже є перші позитивні результати.
"Не дивлячись на те, що перший квартал цього року показує ще досить глибоку тенденцію скорочення обсягів і виробництва, і товарообігу, і торгівлі, і перевезень, але якщо взяти останні півтора місяці, ми маємо позитивну динаміку поновлення ділової активності. Березень місяць відсотків на десять виглядає краще за лютий", - сказав він.
"Відчуття таке, що ми вже торкнулися дна і що тепер галузеві та секторальні динаміки будуть вже позитивними", - додав Ющенко.
Президент також відповів на низку запитань стосовно заходів, які необхідно здійснити Україні для подолання кризових явищ в економіці, банківському секторі, зовнішньополітичного курсу нашої держави.
Міжнародний валютний фонд 5 листопада 2008 року схвалив рішення про виділення Україні стабілізаційного кредиту в обсязі 16,43 млрд. доларів США для зміцнення довіри у фінансовому секторі і допомоги економіці країни, яка постраждала від світової фінансової кризи.
У листопаді 2008 року Україна одержала перший транш кредиту в розмірі 4,5 млрд. доларів.
У січні 2009 року в Україні працювала місія МВФ, котра мала ухвалити рішення про надання чи ненадання Україні другого траншу.
Тим часом у лютому голова місії МВФ Джейла Пазарбазіолу повідомила, що МВФ планує повернутися до перегляду угоди stand-by між МВФ і Україною, а відповідно, до питання про надання другого траншу кредиту.
7 квітня представництво МВФ в Україні поінформувало, що місія Міжнародного валютного фонду почне працювати в Україні у четвер, 9 квітня.
За матеріалами: Офіційний сайт Президента, Gazeta.ua.
Коментарі