Про це йдеться у зверненні міського голови.
Шиба нагадує, що цим законом передбачено поетапне збільшення мінімальних соціальних стандартів уже з першого листопада 2009 року.
"В такий спосіб перекреслюється можливість формування місцевих бюджетів знизу, оскільки збалансувати таке істотне зростання видаткової частини в умовах продовження економічної кризи не вдасться нікому. Окрім того, заробітна плата істотно підвищиться для високопоставлених категорій бюджетників, у першу чергу – чиновників", - зазначає мер Луцька.
Він попередив, що запровадження таких соціальних стандартів остаточно знищить економіку комунальних підприємств, які і зараз не в стані виплачувати заробітну плату своїм працівникам, і призведе до необхідності на порядок підвищувати тарифи за житлово-комунальні послуги або припиняти роботу підприємств.
"І знову виграють підприємства, що працюють в "тіні", - застеріг Шиба.
Він також звертається до Ющенка з проханням підтримати позицію уряду України про підвищення в наступному році заробітної плати лише визначеним категоріям бюджетників, які отримують невисоку зарплатню: вчителям, лікарям, працівникам культури і науки.
20 жовтня Верховна Рада України прийняла закон "Про встановлення прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати в 2010 році"
Законом встановлюється прожитковий мінімум на одну людину з розрахунку на місяць у розмірі: з 1 листопада 2009 року – 701 грн, з 1 січня 2010 року – 825 грн, з 1 квітня – 839 грн, з 1 липня – 843 грн, з 1 жовтня – 861 грн, з 1 грудня – 875 грн.
Крім того, законом встановлена мінімальна заробітна плата з 1 листопада 2009 року – 744 грн, з 1 січня 2010 року – 869 грн, з 1 квітня – 884 грн, з 1 липня – 888 грн, з 1 жовтня – 907 грн, з 1 грудня – 922 грн.
Коментуючи прийняття цього закону, заступник міністра фінансів Владимир Матвійчук заявив, що через збільшення мінімальної заробітної плати потрібно буде скоротити 45% працівників бюджетної сфери.
За його словами, підвищити мінімальну зарплату в умовах кризи можна лише завдяки скороченню працівників на підприємствах і здійсненню "зрівнялівки в оплаті праці". На думку Матвійчука, це призведе до банкрутства низки підприємств.
Уряд має намір рекомендувати Президентові ветувати цей закон про підвищення соціальних стандартів.
УНІАН
Коментарі
1