Середа, 04 червня 2008 19:47

Ющенко переконаний, що Росія здійснює величезну помилку

Президент України називає великою політичною помилкою спроби перегляду Договору між Україною і Росією про дружбу співпрацю і стратегічне партнерство.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав на брифінгу після переговорів з Президентом Словенії Данілом Тюрком.

Віктор Ющенко підкреслив, що на сьогодні відносини між Україною и Росією мають найвищий статус – стратегічного партнерства, і це визначено в Договорі про дружбу.

"Я переконаний, що є великою політичною помилкою піддавати ревізії характер цих відносин, але очевидно, що не все залежить від української сторони", - сказав Президент.

Ющенко офіційно заявив, що Україна відповідально ставиться до відносин з РФ.

"Ми розцінюємо ці відносини, як відносини між двома сусідами, вічними сусідами. Ми будуємо їх на принципах, які засвідчують, як на державному, так і на людському рівні велику повагу до російської держави, російського народу. Я ніколи не допускав і не буду допускати ті тональності чи застосування слів для характеристики цих відносин, які б дискредитували державу чи двосторонні стосунки", - сказав Президент України.

Водночас він вчергове наголосив, що Україна є суверенною державою і тому вибудовуватиме свою зовнішню політику, виходячи із національних інтересів. Ющенко підкреслив, що Україна будує свою політику не проти третьої сторони, не проти будь-якого сусіда. Він підкреслив, що на території України не будуть розміщуватись жодні військові бази інших країн.

Ющенко також підтвердив готовність України надати відповідні гарантії на найвищому рівні, "щоб відвести будь-які підозри".

Як повідомляв УНІАН, сьогодні, 4 червня, Державна дума Російської Федерації прийняла заяву, в якій пропонує керівництву країни у разі приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО або форсування вступу до Альянсу вважати це її одностороннім виходом з Договору про дружбу, співпрацю і партнерство, і розглянути питання про вихід Росії з цього документа, повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Ющенко переконаний, що Росія здійснює величезну помилку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20978
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода