субота, 30 грудня 2023 03:13

Спецтема: Війна Росії проти України

Українська влада обіцяє послабити закон про мобілізацію

Українська влада обіцяє послабити закон про мобілізацію
Влада обіцяє послабити закон про мобілізацію. Фото: Укрінформ

В Україні, найімовірніше, ухвалять компромісну версію законопроекту про мобілізацію.

Необхідно окремо критично розглянути обмеження прав громадян, які пропонуються законопроєктом, в інтерв'ю "Радіо Свобода" заявив перший заступник голови ВР Олександр Корнієнко.

Люди повинні усвідомити, що у нас масштабна війна з великою лінією фронту, що потрібно проводити ротацію людей, які вже воюють по 20 місяців. Велику кількість бригад необхідно виводити на ротацію, заявив голови Офісу президента Михайло Подоляк під час стріму з Ігорем Яковенком.

"І ті підходи, з якими Україна входила у війну з тими юридичними правилами, які визначали і мобилізаційні процеси, і процеси демобілізації, і процеси ротації, і процеси , які визначали роботу територіальних центрів комплектації (військкоматів), і визначали роботу лікарсько-лікувальних комісій – це все вимагає змін, інших юридичних підходів...", - зазначив Подоляк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Мобілізацію провалюють": військовий обурився помилками влади

Він підкреслив, що законопроект однозначно буде допрацьовуватися, зараз він обговорюється на різних рівнях, дискутують військові, представники Міністерства оборони, йдуть обговорення на рівні депутсткого копуса, експертного співтовариства.

"Як виграти війну тоді, якщо умовно кажучи дотримуватися в повному обсязі все, що гарантовано демократичною країною з точки зору прав і можливостей людини? Як тоді виграти велику війну? Якщо ми не готові йти на часткову, ситуативну, пов'язану з війною, поразку прав, то яким чином тоді воювати далі?"- продовжив Подоляк.

Він також підкреслив, що потрібно не дати Росії заморозити конфлікт, оскільки це дасть їй можливість наростити сили, сформувати свій військовий альянс.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявив, що військове командування України на постійній основі формує свої запити на боєприпаси, зброю і людський ресурс. Але запиту на конкретну цифру мобілізованих уряду не подавало.

На спецбрифінгу Залужний також наголосив, що цифра потреб мобілізації формується, враховуючи зокрема завдання, які будуть виконуватися в наступному році. Це не значить, що така цифра має бути поставлена "на завтра".

Зараз ви читаєте новину «Українська влада обіцяє послабити закон про мобілізацію». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути