Четвер, 26 лютого 2009 10:49

Україна за крок від дефолту - Standard & Poor`s

Україна за крок від дефолту - Standard & Poor`s
Standard & Poor`s першим з рейтингових агентств заявило про загрозу дефолту України – короткостроковий рейтинг країни в іноземній валюті відокремлює від рівня дефолту лише один ступінь. Нове погіршення рейтингів очікується у разі збільшення бюджетних витрат. І хоча експерти не вірять у вірогідність дефолту України, новина вже спровокувала паніку навіть на біржах США.

Рейтингове агентство Standard & Poor`s вчора знизило суверенні рейтинги України. Довгостроковий рейтинг по боргах в іноземній валюті опустився на дві сходинки – з В до ССС+, а короткостроковий рейтинг по валютних боргах – одразу на три – з В до С. Булі погіршені і суверенні кредитні рейтинги за зобов`язаннями в національній валюті: довгостроковий рейтинг – з В+ до В-, а короткостроковий – з В до С. Агентству знадобилося для цього трохи більше тижня – 16 лютого S&P помістило рейтинги України в список CreditWatch.

Агентство S&P заявляло, що на підставі роз`яснень уряду України щодо виконання програми Міжнародного валютного фонду (МВФ) рейтинги країни будуть знижені "на один або більше ступенів". Дуже швидкий перегляд (за правилами S&P він має тривати три місяці) аналітик агентства Кай Стукенброк пояснив необхідністю "бути своєчасними і адекватними в своїх прогнозах". Вчора ж були автоматично знижені рейтинги Києва, Львова, Луганська, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Одеси і Криму з рівня В до ССС+ при збереженні негативного прогнозу.

Перегляд рейтингів в агентстві пояснили провалом переговорів України з МВФ – в звіті наголошується, що виконання урядом вимог фонду про посилення бюджетної політики "може підсилити економічний спад і спричинити соціальний вибух". А відсутність доступних кредитних ресурсів дозволить Кабміну удатися "до менш традиційного і більшою мірою чреватого інфляцією фінансування боргових зобов`язань".

Таким різким зниженням рейтингів S&P підтвердило інформацію про зростаючу загрозу дефолту країни – нинішній довгостроковий рейтинг в іноземній валюті ССС за шкалою агентства указує на наявність "потенційної можливості невиконання емітентом своїх зобов`язань" – при попередньому рейтингу такої загрози не було. Що стосується короткострокових рейтингів, то рейтинг С вже безпосередньо вказує на вірогідність дефолта – від рейтингу D (дефолт) його відокремлює лише перехідний ступінь СD (вибірковий дефолт).

Компанія Standard & Poor"s стала визнаним світовим лідером в сфері надання незалежних високоякісних послуг за оцінкою кредитних ризиків, виданню аналітичних і довідкових матеріалів для світового фінансового ринку. Standard & Poor"s створила ряд продуктів і послуг для фондового ринку, зокрема системи відстежування фондових індексів і серію інтернет-послуг, що полегшують роботу міжнародних фахівців в сфері фінансового аналізу, планування та інвестиційної діяльності. У штаті Standard & Poor"s налічується більше 6.3 тисяч співробітників, які працюють в офісах компанії, розташованих в 21 країні світу; з них - більше 1500 аналітиків.

За матеріалами: Комерсант-Україна, УНІАН, Gazeta.ua.

Зараз ви читаєте новину «Україна за крок від дефолту - Standard & Poor`s». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 10044
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода