пʼятниця, 21 квітня 2006 16:27

Україна вимагає визнати Голодомор геноцидом

Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк вимагає винести на порядок денний засідання Ради глав міністерств закордонних справ країн СНД питання про визнання голодомору 30-х років актом геноциду українського народу.

- Прошу винести це питання на порядок денний, - сказав Тарасюк сьогодні на початку засідання у Москві.

Напередодні візиту до російської столиці він говорив, що незважаючи на визнання факту геноциду більш ніж 20-ма країнами, особливо важливою є думка щодо цього країн-учасниць Співдружності. Він нагадав, що російська сторона без особливого ентузіазму ставилася до цього питання в минулому. Хоча, український глава МЗС сподівається, що у майбутньому Росія змінить свою точку зору.

На засіданні Ради Україна планує внести конкретні пропозиції. Зокрема, вже підготовлений проект заяви про подальше співробітництво країн-учасниць Співдружності у сфері проблем незаконної міграції.

Планується також, що українська сторона ініціюватиме розгляд ще кількох важливих питань. А саме: про встановлення державних кордонів між країнами СНД, створення транспортних коридорів для транспортування енергоносіїв, розв"язання "заморожених конфліктів" і торгових суперечок між країнами СНД .

26 листопада в Україні відзначається День пам"яті жертв Голодомору та політичних репресій.

У ХХ-ому столітті Україна пережила три голодомори. Перший у 1921-1923, другий був у 1932-1933, а третій голодомор - у 1946-1947 роках. Другий (1932-1933) був наймасовішими і найжорстокішим.

За даними істориків, під час другого голодомору його жертвами стали від семи до десяти мільйонів українців. Це означає, що у ті трагічні роки Україна недорахувалася приблизно 10%-25% свого населення, повідомляє Корреспондент.net

Зараз ви читаєте новину «Україна вимагає визнати Голодомор геноцидом». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути