Неділя, 09 серпня 2009 16:09

Україна повністю не підтримує жодного з лідерів президентських перегонів

Україна повністю не підтримує жодного з лідерів президентських перегонів
Жодного з лідерів президентських перегонів в Україні не підтримують на всій території країни, їх популярність носить різко виражений регіональний характер.

Про це пише директор соціальних програм Центру Разумкова Людмила Шангіна у статті для "Дзеркала тижня" , коментуючи результати липневого соціологічного опитування.

"Регіональний розподіл електоральних симпатій до лідерів свідчить про те, що лідери ці - регіонального ж масштабу", - сказала експерт, характеризуючи ситуацію з розподілом електоральних переваг.

"Так, Віктор Федорович - лідер тільки для Сходу і Півдня, де в першому турі його мають намір підтримати 36% і 34% громадян, відповідно. Зате у Центрі - 12%, на Заході – лише 6%", - описала електоральне поле лідера Партії регіонів Шангіна.

Юлія Тимошенко, за інформацією експерта, користується найбільшою підтримкою в центрі країни, де за неї можуть проголосувати 18%. Віктора Януковича і Арсенія Яценюка готові підтримати по 12% жителів цього регіону.

У той же час, Яценюк, за відомостями Шангіної, - нинішній лідер Заходу з можливою підтримкою 21% його жителів і з незначним відривом від Тимошенко, за яку готові проголосувати 19%. Тут найближчий суперник обох - Віктор Ющенко, за якого готові віддати голоси 12% громадян Західного регіону.

У цілому серед прихильників Януковича 78% - жителі Сходу і Півдня. 73% виборців, готових проголосувати за Тимошенко, - жителі Центру і Заходу. 71% прихильників Яценюка - також з останніх двох регіонів.

При викладанні результатів використовується наступне регіональне ділення країни: Схід - Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Харківська області; Захід - Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька; Центр - Київ, Вінницька, Житомирська, Київська, Кіровоградська, Полтавська, Сумська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська області; Південь - АР Крим, Миколаївська, Одеська, Херсонська області.

Опитування проводилося соціологічною службою Центру 20-28 липня 2009 року. Опитано 2006 респондентів старше 18 років в усіх регіонах України. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

УНІАН

Зараз ви читаєте новину «Україна повністю не підтримує жодного з лідерів президентських перегонів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

21

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 6959
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути