четвер, 27 червня 2024 15:33

Україна і ЄС підписали безпекову угоду

Україна і ЄС підписали безпекову угоду
Угоду підписали у Брюсселі. Фото: eurointegration.com.ua

Україна і Європейський Союз підписали угоду про гарантії безпеки.

Документ у Брюсселі підписали президент України Володимир Зеленський, президент Європейської ради Шарль Мішель та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Підписання відбулося у залі Європейської ради перед початком засідання.

Документ, що має назву "Спільні безпекові зобов'язання між Європейським Союзом та Україною", суттєво відрізняється від двосторонніх безпекових угод України та держав-членів НАТО, пише "Європейська правда".

Зокрема, угода з ЄС не містить згадок про майбутнє членство України в НАТО, оскільки до ЄС входять як позаблокові держави (Австрія, Ірландія).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рютте став новим генсеком НАТО

Держави-члени ЄС дали одностайну згоду на підписання договору.

"Найбільший успіх цієї угоди - це те, що її взагалі вдалося узгодити і підписати, попри позицію Угорщини", - сказав високопосадовець зовнішньополітичної служби ЄС.

Українські джерела відзначають важливість норми про те, що Україна отримуватиме фінансування з Європейського фонду миру (European Peace Facility, EPF), пише ЗМІ.

"Нещодавно створений Фонд допомоги Україні в рамках EPF додає іще п'ять мільярдів євро на 2024 рік для забезпечення подальшої військової допомоги та підготовки. І подальші співставні щорічні збільшення можуть бути передбачені до 2027 року, виходячи з потреб України та за умови політичних настанов Ради", - йдеться в угоді.

25 червня у Люксембурзі офіційно розпочалися переговори про вступ України до Європейського союзу.

Минулого тижня парламент Нідерландів проголосував за схвалення переговорних рамок для вступу України і Молдови до ЄС. Рішенням парламент усунув останню перешкоду для формального початку цього процесу.

Зараз ви читаєте новину «Україна і ЄС підписали безпекову угоду». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути