
Україна планує внести зміни до майбутньої угоди зі США. Київ прагне отримати гарантії збільшення обсягу американських інвестицій.
Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на поінформоване джерело.
Проєкт угоди, з яким ознайомилося медіа, передбачає надання Вашингтону контролю над ключовими майбутніми інвестиціями в українську інфраструктуру та видобуток корисних копалин. Жодних часових обмежень у документі не передбачено.
Україна стурбована тим, що угода може ускладнити її шлях до ЄС. До того ж у нинішньому вигляді документ містить вимогу про повернення всієї військової та економічної допомоги, наданої США після вторгнення Росії.
За даними Bloomberg, 28 березня українські посадовці провели відеозустріч з американськими колегами, зокрема з юристами, щоб отримати роз'яснення щодо майже 60-сторінкового документа.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна проти нової угоди зі США щодо корисних копалин: "Ми не будемо платити борг"
Американська сторона не заперечила проти озвучених Києвом зауважень, особливо щодо конфлікту угоди з євроінтеграційними прагненнями України. Співрозмовник агентства вважає, що це може свідчити про готовність США до обговорення змін у документі.
Під час дзвінка українські чиновники висловили занепокоєння пунктом про повернення допомоги, наданої Штатами. 29 березня президент Володимир Зеленський на брифінгу наголосив, що американська військова підтримка не може вважатися боргом України.
Джерело зазначило, що переговори ще далекі від завершення. Київ готує свої остаточні пропозиції щодо змін до угоди.
Віцепрем'єрка та міністерка економіки Юлія Свириденко закликала припинити публічне обговорення документа. Вона попередила, що це може завадити переговорам.
За її словами, Україна прагне зберегти "конструктивний діалог" із США.
Адміністрація президента США Дональда Трампавнесла в угоду про надра вимогу до України відшкодувати всю допомогу, надану Штатами після початку повномасштабного вторгнення Росії в 2022 році.
Згідно з документом, Україна повинна компенсувати США суму всієї наданої допомоги - бюджетної, військової та гуманітарної, на загальну суму $123 млрд, як оцінюється Інститутом Кіля. Основна частина цієї допомоги була спрямована на військову підтримку, включаючи закупівлю озброєння у американських виробників та поповнення запасів Пентагону.
Коментарі