Україні необхідно на державному рівні визначити базові принципи сталого розвитку країни хоча б на середньостроковий період до 2030 року. Cформувати національне системне середовище сталого розвитку у регіонах, а також впровадити принципи соціально-екологічно-економічної збалансованості в політику держави.
Про це заявив народний депутат Сергій Тарута під час слухань "Впровадження Концепції сталого розвитку України до 2030 року", що відбулися 12 грудня у Комітеті ВР з питань економічного розвитку.
"Українській економіці протипоказані популістичні, необгрунтовані рішення влади, продиктовані модою, необізнаністю, чи - що найгірше, недоброчесними намірами чиновників та керівників держави. Щоб убезпечитися від цих ризиків, Україні потрібна потужна законодавча база для розгортання процесів сталого розвитку", - зазначив на слуханнях Сергій Тарута.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тарута: запорука щасливої країни – це сильна економіка і комфорт для ведення бізнесу
В обговоренні тез Концепції сталого розвитку України до 2030 року взяли участь народні депутати, представники уряду, науковці.
Учасники слухань надали конструктивні зауваження та пропозиції щодо вдосконалення Концепції, яка має стати консолідованим рамковим документом, що визначає базові засади сталого розвитку України.
На думку Сергія Тарути, реалізація положень Концепції забезпечить системність прийняття нормативно-правових документів, припинить законодавчий спам у цій царині та визначить передбачуваність економічної політики.
"Сподіваюся, незабаром ми анонсуємо наступний етап цієї важливої роботи – парламентські слухання, за результатами яких буде прийнятий Закон України "Про засади сталого розвитку України". Вважаю створення такого ґрунтовного закону моїм власним політичним зобов'язанням перед народом України", - резюмував Сергій Тарута.
Україна має колосальний промисловий потенціал. І може здійснити стрімкий ривок уперед. Для цього потрібна консолідація суспільства, бізнесу і влади, вважає Сергій Тарута.
Коментарі