Масштаб трагедії – від 7 до 10 млн убитих Голодом – має тривалий вплив. Це непоправні демографічні втрати, різке зменшення народжуваності. До Голодомору українські родини були багатодітними. Після – почали боятися народжувати "більше, ніж зможеш прогодувати". В українців з'явився страх перед владою та ставлення до держави, як до ворога. Недовіра й невіра в те, що твоя країна може дати тобі майбутнє. Тому треба шукати щастя за її межами. Крадіжка у держави перестала бути чимось аморальним. Українська держава успадкувала таке ставлення до себе.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" розповів Іван Васюник, співголова Громадського комітету зі вшанування пам'яті жертв Голодомору.
"Після відновлення незалежності ми програли багато фронтів. Поступилися на духовному – наша церква розділена, її значна частина підпорядкована Московському патріархату. По суті, здали інформаційний простір. Залізли в економічну кабалу, підсівши на газову голку Росії. Тільки тепер помалу повертаємо позиції. Чи не єдиною перемогою в цій гібридній війні, станом на 2008–2010 роки, було повернення історичної правди про Голодомор, що стало і є важливим фактором творення української нації. Саме тому знання і розуміння українцями правди про причини і наслідки Голодомору – це не тільки про наше минуле, це – розуміння наших сьогоднішніх випробувань і нашого майбутнього", - каже він.
ТАКОЖ У НОМЕРІ:
Ганна БАСАРАБА, пережила Голодомор
Краще мати руки у крові, ніж у бруді
Максим КОЗУБ, перекладач, учасник АТО
Бабуся показувала на хати і казала: "Ось тут наші ікони, а тут – посуд"
Андрій КІСЬ, судово-медичний експерт
Найважливіше, що батьки можуть дати дітям, - освіта й добре виховання
Микола ШЕВЧУК, художник
Усе в житті дається в борг
Володимир ЯМНЕНКО, актор
Білоруси й українці сміялися з фільму "Пропала грамота". Росіяни не розуміли
Олександр ВЛАСЮК (Сашко Лірник), казкар
Подробиці читайте у "Країні" №45 (448) за 22 листопада 2018 року.
Друковану версію можете придбати у точках продажу преси або передплатити (передплатний індекс - 37278).
Ваші враження про журнал надсилайте на адресу: [email protected] або пишіть на сторінці журналу в соціальних мережах.
Коментарі