Цього тижня голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що Україна "могла би шантажувати світ", якби не відмовилася від ядерного озброєння.
"Фатальна помилка Кравчука – позбутися ядерної зброї після підписання меморандуму, який нічого не означає. Ми сьогодні успадковуємо цю велику помилку. Усіма іншими помилками інших президентів можна знехтувати. Якби ми були ядерною державою, із нами б усі розмовляли й домовлялися по-іншому", - сказав він в ефірі телеканалу "Україна 24".
Gazeta.ua запитала киян: Чи правильно, що Україна відмовилася від ядерної зброї?
Сергій, 34 роки:
Неправильно, що відмовилися від ядерної зброї. Якби вона була, то нас би боялися, ніхто б до нас не пхався. Ми безсилі зараз. Світ змінюється, колись не думали про те, що знову буде війна. Було спокійніше, існувала демократія. А потім почалося: Грузія, Туреччина. Росія всюди пхає свій ніс. Ми як та прокладка між РФ та США. Усім добре з нами товаришувати, коли ми зберігаємо нейтралітет.
Андрій, 23 роки:
Хіба Україна змогла б обслуговувати ядерну зброю? Ні, бо треба фінанси. Правильно, що відмовилися. Однак, якщо зважати на безпеку та політику, було б круто мати її. Боялися б більше, не було би війни. Однак це фантастика для нашої країни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Державник? Гопник з райончика" - мережі вкотре обурив Арахамія
Едуард, 47 років:
Я вважаю, що це було вірне рішення. Тоді Україна не мала ні ресурсів, ні грошей, щоб обслуговувати таку зброю. Не могло бути інакше. Росія живе не розумом, а інстинктами - то боялися би. Якщо ми навіть і здобудемо ядерне озброєння якимсь шляхом, то станемо ворогом для всього світу, бо порушимо угоду. Будемо, як Іран.
Борис, 17 років:
Якщо говорити про "мир у всьому світі", то це було правильне рішення. Однак щодо безпеки на міжнародному рівні - ні. З ядерною зброєю ми б не змогли вступити в ЄС, НАТО. Так, підтримувала б Росія, мабуть, але шлях до Європи був би закритий.
Микита, 18 років:
Запустив ядерну зброю - нашкодив екології. У політичних питаннях треба вміти розмовляти. Навряд би боялися нас, адже все залежить від того, у чиїх руках ця зброя. Путіна остерігаються, бо він здатний запустити ракету, а Зеленський не зміг би. Якби ми повернули статус ядерної держави, то від нас відвернулися б.
Людмила, 51 рік:
Я і тоді, і зараз вважаю, що даремно відмовилися. Це важіль впливу, запорука того, що нас боятимуться. Гроші би знайшлися, якби потрусити тих, хто при владі був усі часи. І війни б не було з Росією. Нас підставили, обманули. Обіцяли захищати та підтримувати, але не дотримали слова.
Ігор, 25 років:
Який сенс це обговорювати, якщо склалося вже так, що відмовилися від зброї. Повертати ядерний статус уже точно не будемо, а фантазувати, особливо політикам, безглуздо. Потрібні реальні дії. Навіть якби була така зброя, то розкрали б і продали все одно. Не має країна ресурсів на обслуговування та оновлення ядерних ракет. Арсенал потребує утримання та модернізації.
Тетяна, 57 років:
Час не повернеш назад. Можливо, тоді б ми не змогли утримувати ядерний арсенал, але з'явились би гроші все одно. Згодом могли б продати, а так віддали безкоштовно. Але не варто думати, що зброя вирішить конфлікт. Домовлятися варто дипломатично, світ змінився.
5 грудня 1994 року Україна, США, Росія і Велика Британія уклали міжнародну угоду - меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної збро́ї.
Того ж року Україна приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Відповідний закон ухвалила Верховна Рада.
Коментарі
2