Ексклюзиви
Субота, 15 вересня 2007 11:15

У Ющенка закінчують переписувати Конституцію

В Секретаріаті Президента України завершується робота над текстом змін до Конституції, які мають вступити в силу після нових дострокових виборів до парламенту і дострокових виборів Президента.

Про це пише "Дзеркало тижня" з посиланням на академіка НАНУ Ігоря Юхновського, який брав участь в опрацюванні оновленої версії Основного закону.

За характеристикою газети, проект поправок до Конституції містить радикальні зміни щодо розподілу повноважень між гілками влади.

Документ підготувала група авторитетних українських юристів під керівництвом професора, керівника Центральної виборчої комісії Володимира Шаповала.

За словами Юхновського, запропоновані групою Шаповала зміни до Конституції є проектом "покращеної президентської форми правління" і основою для "перехідного варіанту" Конституції, який усуває недоречності Основного закону 1996 року і вади конституційних змін 2004 року.

Він пояснив, що підготовка проекту мала би бути завершена до виборів 30 вересня, а передбачені ним зміни – бути затвердженими на першій сесії новообраної Верховної Ради восени цього року, негайно набути чинності та діяти до ухвалення нової Конституції.

"Верховна Рада, що буде обрана у 2007 році, матиме функції перехідного парламенту, основне завдання якого — підготувати під головуванням діючого Президента Віктора Ющенка проект (або два проекти) нової Конституції", - наголосив академік в інтерв"ю газеті.

За його словами, парламент має прийняти рішення про винесення цього проекту на всенародний референдум, визначити дату набуття чинності новою Конституцією, і під неї оголосити вибори до Верховної Ради та вибори Президента держави відповідно до цієї вже нової Конституції.

"Нова Конституція України мала б набрати чинності з жовтня 2009 року, після виборів нового Президента України", - вважає Юхновський.

Згідно з проектом "перехідних" змін, Президент має право скасовувати постанови Кабміну, що стосуються зовнішньої політики, оборони і безпеки, а також головує на засіданнях уряду, присвячених питанням оборони, безпеки та зовнішніх справ, розповів Юхновський.

Крім того, змінами скасовуються посади віце-прем"єрів та служби Секретаріату Президента, що відають питаннями оборони та безпеки і зовнішніх зносин. Натомість цими питаннями, а також рештою питань стратегічного розвитку держави займається Рада національної безпеки та оборони під керівництвом Президента.

Зараз ви читаєте новину «У Ющенка закінчують переписувати Конституцію». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 26129
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода