Ексклюзиви
четвер, 15 березня 2012 14:22

У регіонах вчителів примусово анкетують щодо їхніх політичних поглядів

На Житомирщині директорів місцевих шкіл змушують проводити анкетування працівників стосовно їх політичних уподобань.

З відповідною заявою до Генпрокуратури звернувся лідер "Фронту Змін" Арсеній Яценюк, повідомляє прес-служба партії.

Зокрема там наголосили, що відділ освіти виконавчого комітету Малинської міської ради Житомирської області доручив керівникам усіх місцевих загальних навчальних закладів провести дослідження громадсько-політичних настроїв працівників. До доручення було додано анкету, більшість питань якої стосувалися політичних поглядів учителів, зокрема, за яку політичну партію чи блок вони проголосували б, чи голосуватимуть за ту ж політичну силу, що й на минулих виборах до Верховної Ради України.

Вимога щодо проведення такого опитування, підкреслив Яценюк, виходить за межі компетенції Управління у з питань внутрішньої політики та відділу освіти та грубо порушує норми чинного законодавства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чечетов закликає виборців брати підкупи

Окрім того, в анкеті освітяни мали вказати свій вік та стать. Тобто, з огляду на порівняно невеликий колектив вчителів у школах Малина, отримані дані не можна вважати анонімними.

"За таких обставин існує велика вірогідність тиску на вчителів та маніпулювання їхньою думкою з боку керівництва загальних навчальних закладів, враховуючи залежність підлеглих від дій та рішень керівництва", - наголошено у депутатському зверненні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ЦВК бачать, що виборчий процес порушується, але вплинути на це поки не можуть

Яценюк вимагає від генерального прокурора перевірити викладені вище обставини і притягнути до відповідності винних осіб.

Зараз ви читаєте новину «У регіонах вчителів примусово анкетують щодо їхніх політичних поглядів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

8

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути