Термін вступу в НАТО залежить тільки від України і може становити 1-2 роки.
Про це заявив міністр закордонних справ Петро Порошенко після закінчення засідання комітету Україна-НАТО.
"Я вважаю, що це можна зробити за рік, за два, якщо є політична воля, якщо є бажання суспільства, якщо є суспільна підтримка політиків, які цим займаються, якщо є зрозуміла і правильна інформаційна політика, тоді ми можемо зробити дуже багато", - сказав Порошенко.
Разом з тим міністр відзначив, що вступ до НАТО не має бути самоціллю, а метою для України повинні бути проведення реформ, посилення безпеки країни, і поліпшення рівня життя людей.
Порошенко наголосив, що в питанні приєднання України до НАТО м`яч перебуває на українському боці. "Це залежить навіть не від Києва, а від усієї України", - сказав він.
Крім того, міністр передав генсеку НАТО Андерсу Фог Расмуссену пропозиції Києва для дискусії в рамках обговорення нової Стратегічної концепції НАТО.
"Я передав наші пропозиції, наше бачення з питання реформування НАТО", - сказав Порошенко.
Глава МЗС підкреслив, що ці пропозиції ініціюють діалог. "Позиція України була затребувана і сприйнята з інтересом", - сказав він.
Також Порошенко повідомив, що міністри закордонних справ країн - членів НАТО дали позитивну оцінку виконанню Києвом річної національної програми з підготовки до вступу в альянс.
Порошенко зазначив, що на засіданні комісії з 28 міністрів закордонних справ були присутні більше 16-ти, що, за його словами, свідчить про безпрецедентний інтерес до України.
Крім того, повідомив український міністр, всі голови зовнішньополітичних відомств країн - членів НАТО висловилися позитивно щодо участі Києва в операціях і місіях альянсу.
За його словами, сторони констатували, що останнім часом тема НАТО перестала бути політичною зброєю для додаткових голосів у ході виборчої кампанії.
"Це питання більше не є актуальним. Український народ має потребу в об"єктивній інформації про НАТО і в об"єктивній інформації про річну національну програму", - сказав Порошенко.
Глава МЗС України продемонстрував об"ємний документ - проект річної національної програми на 2010 рік і перерахував деякі із зазначених у ній заходів, які спрямовані на системне реформування.
Разом з тим, наголосив Порошенко, в ході засідання комісії звучала й критика, яка була пов"язана з неналежним фінансуванням армії, реформуванням сектора безпеки і оборони.
За матеріалами УНІАН, Интерфакс-Украина
Коментарі
2