Вівторок, 25 листопада 2008 10:02

У МЗС порадили Януковичу "фільтрувати базар"

У МЗС порадили Януковичу "фільтрувати базар"
У Міністерстві закордонних справ зазначають, що визначення зовнішньополітичних пріоритетів України належить до виключної компетенції Президента України та Верховної Ради України, а не лідерів політичних партій.

Про це йдеться в коментарі прес-служби МЗС щодо заяв лідера Партії регіонів Віктора Януковича на Х з"їзді партії "Єдина Росія" 20 листопада у Москві.

Як зазначається у коментарі, Янукович, виступаючи на з"їзді, порушив деякі питання зовнішньої політики України. Не заперечуючи в цілому право народного депутата на висловлення своєї позиції, у прес-службі зауважили, що визначення зовнішньополітичних пріоритетів України належить до виключної компетенції Президента і парламенту, а не лідерів політичних партій. Згідно з цими пріоритетами і вибудовуються двосторонні відносини нашої держави. У їхній основі – принципи рівноправного та взаємовигідного співробітництва.

На цьому тлі дисонансом прозвучала теза Януковича щодо реанімації Єдиного економічного простору, відзначають в МЗС. Відомо, що після започаткування переговорів з Європейським Союзом про всебічну та поглиблену зону вільної торгівлі питання щодо формування ЄЕП втратило свою актуальність. Тим паче, що курс на європейську інтеграцію, невід"ємною складовою якого є створення ЗВТ, завжди підтримувався Партією регіонів, наголошують у МЗС.

"Не менше здивування викликає й озвучена Януковичем на зазначеному з"їзді позиція щодо конфлікту у Грузії. Важко собі уявити, щоб політик національного масштабу так відверто асоціював себе з позицією держави, яка вдалася до непропорційного застосування сили, грубо порушила норми міжнародного права і, визнавши незалежність Південної Осетії та Абхазії, була засуджена міжнародним співтовариством.

І ще одне. Наївними виглядають твердження лідера Партії регіонів про спроможність політичних сил стати гарантом стабільності відносин між Україною та РФ. Це – ілюзія. Лише державні інститути влади здатні гарантувати розвиток двосторонніх відносин", йдеться у коментарі прес-службі Міністерства закордонних справ України.

20 листопада у Москві у ході зустрічі з прем`єр-міністром РФ, головою партії "Єдина Росія" Володимиром Путіним лідер Партії регіонів Янукович наголосив, що Партія регіонів і "Єдина Росія" як найвпливовіші політичні сили в двох країнах виступатимуть гарантами стабільності відносин між Україною та Росією.

У ході з"їзду він також висловив упевненість, що Україні і Росії необхідно координувати свої дії в умовах глобальної економічної кризи, і не виключив, що Україні необхідно звернутися до Росії по допомогу.

На переконання Януковича, у нинішніх економічних умовах необхідно повернутися до питання створення Єдиного економічного простору Росії та України.

Крім того, лідер Партії регіонів висловив думку, що участь України у південноосетинському конфлікті значно зіпсувала російсько-українські відносини. Він упевнений, що українська влада, а саме Президент України Віктор Ющенко, виступили на одній із сторін конфлікту, що є неприйнятним для України. "Це один з головних чинників, які впливають на відносини України з Росією", - впевнений лідер Партії регіонів.

Водночас Януковича висловив переконання в тому, що відносини між обома країнами в перспективі покращають, "щойно в Україні відбудуться політичні зміни, а те, що зміни будуть, у мене немає сумнівів", повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «У МЗС порадили Януковичу "фільтрувати базар"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 10010
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути
Погода