"КП "Миколаївелектротранс" та Європейський банк реконструкції та розвитку підписали кредитний договір на суму 20 млн євро. В рамках угоди місто планує придбати 60 сучасних тролейбусів.
Про це повідомляють "Коментарі".
У вересні 2020 року відбулася подача пропозицій для участі в тендері на поставку міського транспорту. За словами директора КП "Миколаївелектротранс", депутата міської ради Володимира Євтушенка, в тендері беруть участь компанії з України, Китаю та Білорусі. В даний час переможець ще не визначений - йде оцінка пропозицій, поданих учасниками цього конкурсу.
Однак, міський голова Миколаєва Олександр Сенкевич ще до завершення оцінки пропозицій та офіційного оголошення переможця заявив, що переможцем тендеру на закупівлю 60 тролейбусів по кредиту ЄБРР буде обрана компанія "Літан".
ТОВ "Торговий дім "Літан" відомий як постачальник тролейбусів "Дніпро", які збирає "Південмаш" на основі кузовів білоруського Мінського автозаводу і електроніки молдавської компанії "Інформбізнес".
У 2019 році "Літан" вже ставав переможцем міжнародного тендера на поставку тролейбусів до Кривого Рогу, освоївши 9,5 млн євро бюджетних коштів.
Важливий інший факт - 54 тролейбуси, поставлених в Миколаїв, укомплектовані двигунами ДТА 1У-1 виробництва російського АТ "Псковський електромашинобудівний завод" (ПЕМЗ), який працює на російський військовий комплекс, повідомляють "Коментарі".
ПЕМЗ протягом 2015-2019 років поставляв продукцію на такі російські підприємства: АТ "РАТЕП" (розробляє системи зенітних ракетних комплексів), АТ "Завод Топаз" (виробляє артилерійські радіолокаційні системи), завод "Буревісник" (тут випускають арматуру для військових кораблів і судів), завод "Купол" в Іжевську (виробляє системи ППО), Новосибірський приладобудівний завод (тут випускають військову оптику), Далекосхідний завод "Зірка" (ремонтує атомні підводні човни), Саратовський радіоприладний завод (розробляє берегові радіолокаційні станції).
Примітно те, що ті самі тягові електродвигуни для тролейбусів можна купити і в Україні - їх виробляє державний завод "Електроважмаш", причому стоять вітчизняні двигуни в рази дешевше аналогів виробництва країни-агресора.
Але ні компанію "Літан", ні міськраду Миколаєва не зупиняє той факт, що за рахунок грошей з бюджету міста відбувається фінансування російської військової промисловості і вимивання з України грошей на користь армії країни-агресора. Перші вперто ігнорують компанії, що виробляють тягові двигуни в Україні, другі - достроково оголошують переможця тендера на поставку тролейбусів, так необхідних місту.
Коментарі