Ексклюзиви
Вівторок, 21 лютого 2017 21:44

У Медведчука пообіцяли і далі відстоювати федералізацію

У Медведчука пообіцяли і далі відстоювати федералізацію

У виконкомі Громадського руху "Український вибір - Право народу" прокоментували брифінг, на якому глава СБУ згадав "Український вибір" і якусь "приховану федералізацію".

"Сьогодні під час спільного брифінгу голови СБУ і генпрокурора України Василь Грицак, демонструючи відеопрезентацію, в якій було згадано Громадський рух "Український вибір" в зв'язку з якоюсь "прихованої федералізацією", безпідставно поставив в один ряд наше Рух і людей, які не є зараз і ніколи не були членами "Українського вибору". Такі заяви можна пояснити лише системної кампанією з дискредитації нашого Руху, вже звичним для України переслідуванням інакомислячих", - заявили в русі.

У Медведчука матеріали відеопрезентації про якусь "прихованої федералізації" вважають "свідченням абсолютної політичної та юридичної безграмотності".

"Федералізація - це корінна реформа державного устрою, що включає в себе як обов'язкова умова внесення змін до Конституції країни. Такий процес за визначенням не може бути "прихованим". Тому Громадський рух "Український вибір" на чолі з Віктором Медведчуком в повній відповідності з Конституцією і українським законодавством публічно відстоювала і відстоює ідею федералізації, попереджаючи влада, що саме федеративний устрій держави є ліками від розпаду України. Ми прямо говорили і говоримо про необхідність реальної децентралізації", - йдеться в заяві.

При цьому політикам і чиновникам, які сьогодні шукають крамолу в словах прихильників федералізації, в "Українському виборі" порадили перечитати праці Михайла Грушевського, який писав: "Будь-яке нав'язування громадам механічної унітарності, примусових зв'язків буде великою помилкою, яка призведе лише до опору, реакції, відцентровості або дасть основу для нових міжусобиць".

"Події останніх років підтвердили, що М. Грушевський, М. Драгоманов, І. Франко, В. Чорновіл, говорили про неминучість федералізації, мали рацію. А значить, справедливі і ідеї "Українського вибору" про федералізацію, здатної "зшити" країну", - впевнені в русі.

Виконком "Українського вибору - Права народу" заявив також про нездатність представників влади протистояти політикам з "партії війни", які лише нагнітають атмосферу агресії і ненависті, здійснюють блокаду Донбасу, поділяють громадян України на два сорти, поглиблюють розкол країни і протистояння в суспільстві.

"Боротьбу з реальною небезпекою - розгулом криміналу і радикалізму - представники влади, керуючись міркуваннями особистого піару, намагаються підмінити інформаційними маніпуляціями, спрямованими проти лідерів опозиції", - резюмували в русі.

Зараз ви читаєте новину «У Медведчука пообіцяли і далі відстоювати федералізацію». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 6710
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути