15 листопада у столичному бізнес-центрі "Парковий" вдруге відбувся масштабний бізнес-форум "Level Up Ukraine 2017". На нього з'їхалися найбільші представники великого, малого і середнього бізнесу України, іноземні інвестори, регулятори та експерти у сфері бізнесу.
Говорили про податкові зміни в українському та світовому масштабі, а також організацію фахової дискусії щодо реальних кроків із залучення інвесторів. Організаторами форуму виступили Міжнародна компанія ICF Legal Service та Асоціація платників податків України.
"Головною метою заходу були вибудова прозорих, довірливих взаємовідносин між всіма учасниками, пошук надійних партнерів та зведення міцних мостів міжнародного співробітництва. І, маю надію, ця мета здійснилася", - сказав по завершенні заходу президент Асоціації платників податків Грігол Катамадзе.
Віце-президент АППУ, керуючий партнер міжнародної компанії ICE Legal Serviсe Наталія Ульянова відмітила: "Минулого року головною темою заходу була тема податків. Цьогоріч ми організували податково-інвестиційний форум. Ми дійсно залучили крупних інвесторів, і наші сподівання справдилися. На форумі були присутні представники як великого, так і малого та середнього бізнесу. Вони мали змогу побачити реальних інвесторів, почути від них, яким має бути той бізнес, в який вони, інвестори, готові вкладати кошти. Ми говорили про те, що бізнесу треба змінюватись, і що саме йому треба зробити сьогодні, щоб бути успішними завтра".
Особливу зацікавленість викликали теми податкових змін, що очікують бізнес: чи є у бізнесу шанс стати успішним в умовах турбулентності, куди рухається інвестиційний капітал, яким буде ринок майбутнього та багато інших.
"Сьогодні має бути нове ставлення до мікробізнесу. Дуже важливо, щоб такими кроками ми через деякий час отримали в країні великий пласт малого та середнього бізнесу. Щоб в українській економіці частка валового внутрішнього продукту малого та середнього бізнесу була більше 50%. Ви не знайдете жодну успішну країну, де частка ВВП малого і середнього бізнесу нижче, ніж 50%. А в Україні сьогодні - від 10% до 15%. Це абсолютно ненормально", - резюмував Катамадзе.
Народний депутат, голова комітету ВР з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна наголосила, що починати зміни в країні потрібно з економіки.
"Всі сфери життєдіяльності українців потребують реформування, і в цьому велика проблема. Але мене дивує той настрій, який панує і на вулиці, і в парламенті. На вулиці говорять виключно про соціальні допомоги, в парламенті говорять про речі, які нібито для людей, але які часто підіймають рейтинг депутатів. А про економіку і ті кроки, які, мабуть, ніхто не побачить роками, але зроблять свій позитив, ніхто не хоче говорити. Країна давно має визначитись з точками зросту в економіці, і з цього треба починати", — сказала Южаніна.
Професор IMD Business School Артуро Бріс, говорячи про причини, які заважають українській економіці зробити стрімкий ривок вперед, назвав політичну та інституціональну нестабільність.
"Основна проблема України – це політична нестабільність та нестабільність інститутів, які існують в країні. Тому один з основних шляхів, яким Україна має слідувати, - це стати конкурентоспроможною країною в цьому сенсі", - сказав Бріс. Професор порадив українському бізнесу швидше реагувати на економічні зміни у країні та світі, змінюючись самим.
"Ми усі розуміємо, що український бізнес стрімко б розвивався, якби йому створити прийнятні умови: провести дерегуляцію, приборкати монополістів, знизити тиск регуляторів та правоохоронних органів, котрі зараз фактично займаються рейдерством. Також треба надати можливість залучати дешеві довгострокові ресурси для інвестування", - наголосив народний депутат Сергій Тарута, підкресливши, що, за оцінками західних експертів, Україна має надзвичайні інвестиційні можливості.
На його переконання, необхідною умовою для змін є, зокрема, політична активність бізнесу. "Бізнесмени зазвичай дотримуються принципу "політика окремо – бізнес окремо". Але у західних країнах бізнес більш політично активний. Якщо й український бізнес буде таким, ми зможемо перезавантажити політичну систему, що призведе до швидких позитивних змін в країні", - резюмував Тарута.
Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник також закликав бізнес об'єднати зусилля та активніше залучатися до діалогу з владою: "Нам надзвичайно важливо зробити так, щоб Верховна Рада прийняла систему законодавства, яка б стимулювала залучення інвестицій, створення робочих місць. Тому що, якщо у нас і надалі буде така еміграція висококваліфікованих кадрів, зневіра в Україну як у країну з високим потенціалом - боюсь, аби ми не залишилися країною "третього табору".
Директор фонду Блейзера Олег Устенко констатував, що наразі Україна має лише єдиний шлях стимулювання економічного росту – активізацію інвестиційної діяльності. "Проблема України не в тому, що тут нема інвестиційно привабливих галузей, а в тому що прибутковість, яку ви можете отримати на свою дохідність, маленька. І якщо в економіці є великі ризики, то вся прибутковість, яку ти потенційно можеш отримати, буде з'їдена цим ризиком. Тому глобальна задача в Україні – не підвищити прибутковість окремо взятої інвестиції, а зрушити по шкалі рівня ризику".
Закінчився вечір виступом спеціального гостя форуму – неперевершеної джазової співачки Ніно Катамадзе.
Коментарі