Таку думку на "круглому столі" висловив президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук.
"Україна теж стала заручником цього процесу. Але завдяки видобуванню нетрадиційного газу, ціна на газ на спотовому ринку у довготермінових контрактах впала у 2-3 рази. Багато країн почали переглядати ціну на газ на майбутнє", - сказав Тодійчук.
Він наголосив, що "Газпром" болюче сприймає такі цінові тенденції й змушений переглядати свою стратегію. Але й сама компанія була ініціатором змін контрактів з Туркменістаном, який був довготерміновим, але вже не відповідав сучасним реаліям.
"Безумовно сланцевий газ вплине на ціни на ринку традиційного газу. Росія буде коригувати ціни відповідно до цін на спотовому ринку", - погоджується із Тодійчуком в.о. директора Інституту газу НАН України Олександр П'ятничко.
Проте на думку екс-уповноваженого президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдана Соколовського, ціни на газ для України будуть знижені не скоро.
"Довгострокові контракти будуть до 2019 року, я не маю в цьому жодного сумніву. Бо це цікаво Москві", - наголосив він.
Нагадаємо, з 1 серпня 2010 року ціни на газ підвищили на 50%. "Бютівці" прокоментували це як "контрольний постріл" по українцям.
Коментарі
7