Ексклюзиви
Четвер, 29 жовтня 2020 20:32

Турчинов пообіцяв захищати результати виборів

Турчинов пообіцяв захищати результати виборів
У Києві відбувається намагання протягнути партію Пальчевського, яка не змогла подолати 5%-ий бар'єр - Турчинов. Фото: eurosolidarity.org

Чинна влада отримала на місцевих виборах невтішний результат, і через різні брудні технології наймається його переписати. Про факти фальсифікацій розповів керівник Центрального штабу "Європейської Солідарності" Олександр Турчинов під час брифінгу.

"Європейська Солідарність" отримала дуже серйозну підтримку виборців і значно зміцнила свої позиції у всіх регіонах нашої країни. Але за кількістю фальсифікацій, за неорганізованістю виборчого процесу ми повертаємося в до-майданівські часи, коли влада намагалась впливати і адміністративно, і використовуючи різні брудні, тіньові схеми, аби змінити на свою користь результат виборів. Ми знову бачимо цей рімейк. Як в часи Януковича, зараз "вибори" продовжуються і після дня голосування", – зауважив Турчинов.

Він наголошує – вже п'ятий день як відбулося голосування на дільницях, але досі немає остаточних результатів, бо є спроби влади їх змінити. "Для цього фактично заблокована діяльність багатьох дільничних і територіальних виборчих комісій. По всій країні обласні ТВК отримали менш ніж 10 відсотків необхідних протоколів для підведення підсумків виборів – стара технологія, яку активно використовувала "Партія регіонів" щодо блокування підрахунку голосів, щодо корекції протоколів, щодо переписування протоколів. А також намагання судом не визнавати вибори на дільницях, де отримала значну перевагу опозиція. На жаль, всі ці брудні технології знову повертаються в нашу країну", – зазначив він.

"Серед регіонів, де "Європейська Солідарність" отримала повну перемогу, Київ і Київська область. У Києві ми взяли понад 20% голосів, а правляча партія "Слуга народу" взяла 7,3% голосів. Серйозна поразка партії влади – і перемога опозиції. В Оболонській, Дарницькій ТКВ поки що заблокований підрахунок голосів. Як і в інших регіонах відбувається намагання шляхом так званого уточнення протоколів змінити результат виборів. Партія влади намагається протягувати сателітні політичні проекти, які можуть змінити розклад сил в радах. І безумовно своїм голосуванням підтримувати провладні проекти", – наголосив Турчинов.

"У Києві відбувається намагання протягнути партію Пальчевського, яка не змогла подолати 5%-ий бар'єр. Аналогічна ситуація у Волинській області, де саме шляхом переписування, уточнення протоколів в місті Ковелі, у Ковельському районі провладні структури змогли протягнути два політичні проекти, які не могли чесно подолати 5%-ий бар'єр. Так, партія "Сила і честь" після корегування протоколів отримала рівно 5%. "Аграрна партія" протягнута для того, аби змінити розклад сил в обласній раді", – додав Турчинов.

"В Київській області, де також "Європейська Солідарність" отримала впевнену перемогу, ми бачимо, як заблоковано підрахунок голосів і в Ржищівській ТВК, і Богуславі. Яскравий приклад технології фальсифікацій був заблокований і недопущений в Борщагівській ОТГ, де знайдені протоколи з підписами членів комісії, де намагалися поставити нові цифри, які не відповідають голосуванню. Були знайдені кошти для підкупу членів комісій, інші ознаки цинічного фальшування результатів голосування", – нагадав Турчинов.

Такі випадки непоодинокі і вони стосуються не тільки Києва, Київської області, а й багатьох регіонів України, зазначив він.

"Я хочу звернутися до чинного керівництва країни: припиніть ганьбити країну, припиніть блокувати підрахунок голосів, припиніть впливати на зміну отриманих результатів виборів. Я хочу нагадати 2004 рік: тодішня влада також намагалася вже після виборів змінити їхній результат. І ми добре знаємо, чим це закінчилося", – застеріг Олександр Турчинов.

"Я звертаюся до всіх, хто працює в дільничих територіальних комісіях, до членів комісій всіх політичних сил – не брати участь у злочині. Не сподівайтеся, що ця влада, яка ганебно програла вибори, зможе вас захистити. Ми доб'ємося, щоб закон в Україні діяв, і щоб відповідальність за намагання фальшувати вибори стосувалася кожного злочинця, який пішов цим шляхом", – попередив Турчинов.

Зараз ви читаєте новину «Турчинов пообіцяв захищати результати виборів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 18469
Голосування Для чого Зеленський повернув громадянство Саакашвілі?
  • відновив законність. Силою позбавити громадянства в Україні не можна
  • матиме бонуси з того, як Саакашвілі мститиметься Порошенкові
  • це варто було зробити у перший тиждень роботи
  • наступним має бути указ про надання громадянства воїнам-іноземцям, які захищають Україну на сході
  • Ваш варіант у коментарях
Переглянути