Державний департамент Сполучених Штатів Америки підтримав створення спеціального трибуналу для розслідування воєнних злочинів російської агресії проти України.
Це сприятиме створенню якомога ширшої європейської коаліції у питанні юридичної підтримки Києва, заявила посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак під час виступу на конференції в Католицькому університеті Америки у Вашингтоні, присвяченій сучасним викликам Нюрнбергським принципам, передає "Голос Америки".
"У цей критичний момент історії ми підтримуємо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії проти України. Було багато різних моделей, які розглядалися. США детально розглядали всі "за" та "проти" кожної з них і дійшли висновку, що найефективніший спосіб забезпечення відповідальності за злочини агресії передбачає створення інтернаціоналізованого суду в рамках судової системи України", – заявила представниця Держдепу.
Подібні зусилля включатимуть предметну юрисдикцію стосовно міжнародних злочинів, залучення міжнародного персоналу, шляхом інтеграції професіоналів, суддів, прокурорів, розслідувачів, адвокатів, чи через надання експертної допомоги за запитом України. У Держдепі наголошують, що це також може включати міжнародні елементи в тому, як саме суд підтримуватиме Україну та де буде знаходитись.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бої за Бахмут та Авдіївку: останні новини з передової від ЗСУ
"Наприклад, потенційно це може бути десь у Європі, принаймні під час війни. Надалі це зміцнить європейську орієнтацію України, міжнародну легітимність такої інституції та матиме важливе значення для неї, а також сприятиме наданню допомоги сильними державами, які віддані розслідуванню", – наголосила Ван Скаак.
Такий суд міг би сприяти ширшій міжнародній підтримці, а також не потребуватиме резолюції Генеральної Асамблеї про створення нової незалежної міжнародної інституції, для становлення якої потрібні час та ресурси.
"Такий гібридний суд також демонструватиме лідерство України у забезпеченні відповідальності за злочини РФ повністю в рамках національної юридичної системи. США готові співпрацювати з Україною та іншими країнами світу, надавати ресурси, обмінюватись інформацією з таким трибуналом задля досягнення всебічної відповідальності за міжнародні злочини", – додала представниця Держдепу.
Міжнародний кримінальний суд може засудити російського президента Володимира Путіна за все, крім агресії проти України. Його треба судити за допомогою спеціального трибуналу, вважає міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
Коментарі