У разі непідписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом колишній президент України Леонід Кравчук радить далі готуватись до підписання і просити про допомогу у стосунках із Росією.
Про це він сказав в коментарі Gazeta.ua.
"Зараз питання тільки в тому, коли буде підписано Договір про асоціацію. Я хотів би, щоб було 28-29-го. Але якщо раптом щось станеться не так, ми будемо жити, працювати й готуватись до підписання. Питання не знімається, не переноситься. Воно деталізується", - заявив Кравчук.
Він зауважив, що Україна та Європа вже готові до підписання. Народні депутати вже дійшли згоди по більшості спірних пунктах.
"Вже є крок вперед. Європа сказала, що не обмежує нас часом. Сказала: "Хоч до відкриття". Можуть підписати навіть за дві години до вільнюського саміту. Прикладом тут може слугувати Біловезька пуща. Ми їхали туди підписати декларацію. Сіли обговорювати й підписали угоду. В таких випадках, коли вирішуються питання історичної ваги, то рішення приймуть", - сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опозиція зробить все, щоб зібрати на євромітинг більше 50 тис. людей - Кличко
Головне, на думку першого президента, не зробити помилку. Україна може бути не готовою до підписання через недопрацювання в управлінні, чи в економіці, чи в соціальній сфері. В такому разі Кравчук радить просити Європу не залишати Україну наодинці з Росією.
"Нам потрібно попросити європейську спільноту, щоб нам допомогли. Навіть Керрі (Джон Керрі, Держсекретар США — Gazeta.ua) сказав:"Не залишайте Україну один на один з Росією". Ніхто ж не сподівався, що вона раптом змінить свої погляди. Пам'ятаю, як Путін говорив, що виступає за те, щоб зона вільної торгівлі була від Лісабону до Уралу. Я сам це чув. Вже акценти змінились. Такі повороти і розвороти, які Росія робить в своїй політиці для нас є проблемою. Ми мусимо на це реагувати. Збиватись із курсу в напрямку Асоціації ми не повинні", - зауважив Кравчук.
Він також додав: якщо Україна вирішить змінити курс, то потрібно буде змінювати закон "Про засади внутрішньої й зовнішньої політики", де записано, що вибір нашої країни — європейська інтеграція.
Коментарі
55