Влада повинна повернутись до стратегічного управління країною. Про це під час виступу із парламентської трибуни заявила лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко.
"Я закликаю повернутися до стратегічного, ефективного, якісного управління країною і припинити абсурд, який відбувається на рівні всіх гілок влади. Треба почати працювати як парламентсько-президентська форма правління, а не як зграя корупціонерів, що лобіюють свої інтереси. Я закликаю змінити стратегію управління країною, змінити ставлення до країни", – наголосила політик.
Лідер "Батьківщини" впевнена, що перший день нової сесії Верховної Ради мав би розпочатися з великої стратегічної наради президента, прем'єра, уряду, лідерів парламентських фракцій і комітетів, щоб визначити першочергові кроки для порятунку України, яка соціально та політично розвалюється.
На цій стратегічній нараді усі учасники мали б обговорити бюджетну резолюцію, яка є "концентрованою політикою на наступний рік", переконана депутат.
Вона також розкритикувала уряд за відсутність цього важливого документу на порядку денному, нагадавши, що резолюція була внесена в парламент з порушенням термінів, відведених регламентом. Окрім того, в урядовій версії вона є "стратегією продовження бідності в Україні".
Тимошенко обурив факт, що виступи керівників фракцій відбуваються за відсутності в залі президента, прем'єр-міністра, урядовців та спікера. Вона нагадала, що Україна є парламентсько-президентською республікою, а не навпаки.
"Президент проголосив промову, спікер проголосив промову. Після цього представники влади піднялись з урядової ложі і кудись пішли всі разом. Я думаю, що зараз в сусідній кімнаті – кімнаті відпочинку вони піднімають келих за початок нової сесії. Але в той же час голови фракцій, які представляють парламентську республіку, говорять про ключові речі життя країни у майже порожній залі", – обурилась Тимошенко.
Лідер "Батьківщини" додала, що "парламентсько-президентська країна так не працює".
Промови керівників держави, оголошені в сесійній залі, Тимошенко вважає пустими та беззмістовними, адже в них немає реальної оцінки ситуації в Україні. Зокрема, вона з сумом констатувала, що згідно з доповіддю ЦРУ США, за результатами 2015 року Україна посідає друге місце у світі за рівнем смертності після африканської країни Лесото, де середній вік життя – 37 років, а третина населення хвора на СНІД.
Коментарі
1