Президент України Віктор Янукович вирішив відпустити Юлію Тимошенко на лікування за кордон заради підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом, переконаний політолог Олександр Палій. Про це він заявив у коментарі Gazeta.ua.
"Асоціація означатиме для України економічний прорив, - зазначає політолог. - До того ж, Януковичу буде чим відзвітувати перед виборцями. Підписавши угоду, Київ вийде з дипломатичної ізоляції, розширить економічні можливості для бізнесу. З кожним роком європейські ринки для нас будуть відкриватися все більше.
На думку фахівця, Банкова нічим не ризикує, відпускаючи екс-прем'єрку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Є шанс, що до кінця вересня Тимошенко звільнять" - Квасневський
"Влада сама зліпила із Тимошенко символ боротьби з режимом, індикатор опозиційних настроїв і велику проблему для себе, - підкреслює експерт. - У 2010 році Юлія Володимирівна уже не була для Януковича небезпечною. Але можновладці своєю недалекістю і мстивістю начухали собі проблему. Очистили, відбілили її, зробили мученицею за правду. І зараз думають, як вийти із цієї ситуації".
Екс-прем'єрка погодилася виїхати, щоб мати свободу і брати участь у політиці, зауважує Олександр Палій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Янукович випустить Тимошенко, щоб розколоти опозицію - Корчинський
"Її намагаються ізолювати від політичної діяльності, а для політика це дуже важливо, - каже політолог. - З іншого боку, як людина вона отримає особисту свободу. Вона майже три роки нічого не вирішує, навіть коли світло вмикати і вимикати у камері. А влада все ще намагається скинути на неї, як на "попередницю", відповідальність за свої провали".
Тимошенко зможе повернутися в Україну за нового президента, припускає експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тимошенко залишить Україну вже восени - ЗМІ
"Таку можливість дасть їй тільки наступний президент. Хоча, можливо, він не буде дуже задоволений тим, що Юлія Володимирівна братиме участь у політиці. Але для Європи Тимошенко є індикатором плюралізму в Україні. Вона вигравала парламентські вибори 2007 року, формувала парламентську більшість. Тому її ув'язнення означало, що українська влада рухається до тотальної монополії. Для західних політиків це неприйнятно. Вони хочуть, щоб у нас була демократія і політична конкуренція", підсумовує Олександр Палій.
Коментарі
136