Про це заявила прем"єр-міністр Юлія Тимошенко.
"Українська сторона зацікавлена, щоб ми усі знайшли вихід з такої важкої ситуації і продовжили співробітництво", - підкреслила Тимошенко на зустрічі з місією МВФ у середу в Києві.
Вона зазначила, що Україна за останні кілька тижнів "незважаючи на кризу, вжила всі необхідні заходи, щоб прийняти ті рішення, які дають можливість нам збалансувати фінанси в Україні".
За словами Тимошенко, уряд зменшив дотації з держбюджету Пенсійному фонду, оскільки останній "перевиконав власні доходи".
Прем"єр також відзначила ріст промвиробництва в Україні у лютому.
Вона підкреслила, що "надзвичайно важко виконується дохідна частина загального фонду державного бюджету", однак запевнила, що в Україні виплачуються зарплати і пенсії.
"Ми досить ефективно зараз побудували співробітництво з Нацбанком", - акцентувала увагу прем"єр.
Тимошенко також зазначила, що уряд збалансував фінансовий план НАК "Нафтогаз ", і НАК у повному обсязі і вчасно розраховується за поставки російського газу.
"У нас є гарні перспективи на майбутнє", - впевнена вона.
Прем"єр також висловила думку, що в Україні "здійснено істотні кроки, щоб почати процес рекапіталізації банків".
При цьому Тимошенко констатувала, що в Україні "є достатня кількість проблем" і висловила бажання обговорити їх на зустрічі з місією МВФ.
У свою чергу глава НБУ Володимир Стельмах, який був присутнім на зустрічі, також відзначив фінансову стабілізацію в країні і звернув увагу на зміцнення гривні в березні і зниження інфляції.
Міжнародний валютний фонд 5 листопада 2008 року схвалив рішення про виділення Україні стабілізаційного кредиту в обсязі 16,43 млрд. доларів США для зміцнення довіри у фінансовому секторі і допомоги економіці країни, яка постраждала від світової фінансової кризи.
У листопаді 2008 року Україна одержала перший транш кредиту в розмірі 4,5 млрд. доларів.
У січні 2009 року в Україні працювала місія МВФ, котра мала ухвалити рішення про надання чи ненадання Україні другого траншу.
Тим часом у лютому голова місії МВФ Джейла Пазарбазіолу повідомила, що МВФ планує повернутися до перегляду угоди stand-by між МВФ і Україною, а відповідно, до питання про надання другого траншу кредиту.
7 квітня представництво МВФ в Україні поінформувало, що місія Міжнародного валютного фонду почне працювати в Україні у четвер, 9 квітня. При цьому у представництві не повідомили, коли саме прилітає делегація, а також – склад делегації.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна, Gazeta.ua.
Коментарі
2