Керівництво держави розчарувало людей, бо не враховує соціальних обставин. Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловив директор Київського інституту конфліктології і політичних досліджень Михайло Погребинський.
"Пенсійну реформу проводила людина, яка не є реформатором. Сергій Тігіпко – це типовий представник олігархії, від якого й не очікуєш бажання врахувати інтереси людей. Реформу робили, щоб ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду. Коли така мета – провал гарантовано. Бо мета будь-якої реформи – це покращання життя для певних верств населення. Якщо не сьогодні, то бодай завтра", - наголосив він.
Політолог зауважив, що владі потрібно спочатку показати людям, що доброго вона зробить для них.
"Запровадьте для багатих податки на споживання і на нерухомість. Вони шикують – а ми зробимо, щоб не так шикували. Покажіть людям, що думаєте про них. У Польщі "шоковий терапевт" Бальцерович постійно дбав про громадську підтримку його дій. В Естонії одразу пішли на створення системи накопичувальних рахунків. Людей зацікавили: кладеш на рахунок євро, а держава додає два. І все пройшло успішно", - підкреслив Погребинський.
"Податкову реформу почали – і теж конфлікт. Причому дурний, на порожньому місці. І Тігіпко, і Бродський – усі казали, що середній і малий бізнес занадто жирує, і його треба поскубти. Та ж вони перебиваються, животіють – і це мільйони людей. Що ж ви з них дерете, коли маєте можливості знищити тендерну мафію і дістати звідти значно більше! У влади принциповий підхід – де простіше взяти. А потім з'ясовується, що не так уже й просто, бо люди вийшли на вулицю, довелося йти на компроміси", - зазначив політолог.
Яких помилок припустилась влада за 20 місяців Михайло Погребинський розповідає у новому номері журналу "Країна" № 40 (93) за 21 жовтня 2011 року.
Журнал можна купити у точках продажу преси за ціною 9 гривень.
Передплату на журнал "Країна" можна оформити у будь-якому поштовому відділенні України. Передплатний індекс - 37278. Вартість передплати на місяць — 28 грн.
Коментарі
11