Дмитро Табачник не висловлювався на захист пам'ятника Сталіну. Виступ міністра на "круглому" столі в Сімферополі директор Київського інституту конфліктології і політичних досліджень Михайло Погребинський тлумачить, як спробу Табачника пояснити позиції у конфлікті прихильників комуністичних та націоналістичних організацій.
- Судячи з цитат, наведених у ЗМІ, Дмитро Табачник мав на увазі, що галичани не мають морального права вказувати іншим, які пам'ятники їм у себе ставити. Вони самі за державні кошти будують пам'ятники Бандері. Провокації в словах міністра не вбачаю. Це скоріше фіксація позиції: хлопці, не вказуйте кому і чого не слід робити, якщо самі робите певні вчинки, - сказав Погребинський Gazeta.ua. - Особисто мені позиція Дмитра Табачника не подобається. Я розумію, що посада міністра - політична. Що у Табачника є певна репутація і погляди. Але як представник уряду він мав би висловлюватись обережніше. Якби він додав до своїх слів, що Сталін не заслуговує на пам'ятники - його висловлювання можна було б назвати зваженими. Йому було б складно дорікнути. Він, до речі, свого часу писав дисертацію про зловживання сталінського режиму.
Те, що є люди, які будують пам'ятники Сталіну викликає в мене обурення. Але, з іншого боку, кожен має право в себе вдома за парканом ставити пам'ятники кому захоче. І підривати їх у чужому дворі - неправильно, - вважає Михайло Погребинський.
У суботу міністр освіти і науки Дмитро Табачник так прокоментував право комуністів міста Запоріжжя ставити пам'ятник Йосипу Сталіну:
"Місцева громада має право будувати за свої гроші пам'ятник кому вона захоче. Влада не має права забороняти людям поклонятися будь-яким ідеологічним канонам, хоча повинна припиняти спроби нав'язувати ці канони іншим"
Коментарі
18