пʼятниця, 10 вересня 2010 17:44

Судді КС пішли у відставку через суми з "шістьма нулями" - Литвин

Судді КС пішли у відставку через суми з "шістьма нулями" - Литвин

Відставки суддів Конституційного Суду пов"язані з матеріальними питаннями, а не з політичними.

Про це сказав голова Верховної Ради України Володимир Литвин, відповідаючи на запитання, чи не є ситуація в Конституційному Суді своєрідною "зачисткою" суду перед ухваленням рішення щодо політичної реформи 2004 року.

Литвин зазначив, що це ніяк не пов"язано із поданням народних депутатів щодо порушення процедури при ухваленні змін до Конституції України.

"Ця проблема має давні корені, деякі судді КС поставили перед собою мету отримати вихідні кошти, а суми це величезні, вони можуть вимірюватися шістьма нулями, за відставку з посад суддів, які вони займали попередньо (йдеться про посади, які вони обіймали перед призначенням їх суддями - ред.)", - наголосив він.

"Вони фактично самі загнали себе в пастку, їх підвело прагнення отримати велику вихідну грошову допомогу", - додав Литвин.

За його словами, у зв"язку з цим "вони фактично втратили право бути суддями КС".

Спікер наголосив, що ця проблема виникла задовго до подання 252 народних депутатів щодо процедури внесення змін до Конституції.

"Тому говорити про "зачистку" на сьогоднішній момент із врахуванням цієї ситуації не має абсолютно жодних підстав", - наголосив голова ВР.

"Ну якщо люди захотіли отримати там суму ось у сотні тисяч гривень вихідної допомоги, вони вибрали свою долю і отримали відставку", - сказав Литвин.

Як повідомляла Gazeta.ua, Конституційний Суд 9 вересня припинив повноваження суддів Івана Домбровського, Ярослави Мачужак і Анатолія Дідківського.

Ще раніше, 2 вересня, КС ухвалив рішення про припинення повноважень судді В"ячеслава Джуня.

УНІАН

Зараз ви читаєте новину «Судді КС пішли у відставку через суми з "шістьма нулями" - Литвин». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути