У найближчі роки економіка країни-агресорки Російської Федерації скоротиться щонайменш на 16%, а до 2030 року ‒ на 20%.
Санкції вже мають суттєвий вплив на російську економіку і Кремль відчуває нестачу коштів на ведення війни. Про це сказав координатор із санкційної політики Державного департаменту Сполучених Штатів Америки Джеймс О'Браєн, повідомила "Європейська правда".
Із $630 млрд російських коштів на банківських рахунках, 300 млрд заморожені і Росія витрачає решту, розповів американський посадовець.
"Росія витратила понад 80 мільярдів лише у перші місяці цієї війни. І, на додачу, можна бачити скорочення у бюджеті", ‒ сказав О'Браєн.
З РФ через мобілізацію, санкції виїхали до 900 тис. росіян, також розповів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС погодив дев'ятий пакет санкцій проти Росії
"Хоча вони трохи заробляють з продажу нафти, газу та добрив, вони не можуть купити багато чого необхідного для сучасного ведення війни. Так, станом на вересень імпорт напівпровідників впав на 70%", ‒ сказав О'Браєн.
У Кремлі шукають способи обходити санкції через інші країни, купуючи товари подвійного призначення, розповів американський посадовець.
США не будуть толерувати сприяння у цьому, сказав.
"Наш сигнал дуже чіткий: якщо будь-яка компанія надає Росії підтримку у тому, щоб обходити санкції, вона сама підставляється під санкції. Ми доносимо цей сигнал до бізнесу не лише у партнерських країнах, але й у Китаї, Туреччині, Індії та інших", ‒ заявив О'Браєн.
Цього тижня США запровадили санкції проти російського олігарха Володимира Потаніна. Також під санкції потрапили десятки фінансових установ РФ, мережі структур Потаніна, низка осіб, пов'язаних з російським урядом.
5 грудня запрацювало ембарго на постачання російської нафти у країни ЄС. Рада ЄС встановила граничну ціни на нафту і нафтопродукти та оливи з Росії на рівні $60 за барель.
Обмеження ціни затвердять разом з країнами "Великої сімки" та іншими великими партнерами, повідомляла перед цим президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.
Коментарі