Ексклюзиви
субота, 27 квітня 2013 13:52

Спроба приватизувати "Нафтогаз" спровокує протест Західної і Центральної України - експерт

Спроба приватизувати "Нафтогаз" спровокує протест Західної і Центральної України - експерт
Олег Соскін Фото: masterforex-v.org

"Нафтогаз" хоче прибрати до рук правляча олігархічна сім'я. Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловив економіст Олег Соскін, коментуючи пропозицію Кабміну дозволити приватизацію "Нафтогазу" та оренду ГТС.

"Є Конституція України, де чітко написано про національне багатство. Це стратегічний об'єкт національного рівня. Плюс газосховища. Газосховища — це наше національне багатство. У нас близько 12-13 газосховищ. Вони є унікальними, там може зберігатися понад 30 млрд кубометрів газу. Плюс газоперекачувальна система з трубопроводами, газоперекачувальними станціями — це стратегічне національне багатство України. Його приватизувати не припустимо. Тим паче досвід останніх 15 років показав: віддали олігархам — Пінчуку, Ахметову, Фірташу, Коломойському та іншим - у власність металургійну галузь, коксохіми, обленерго. І що стали ми від цього багатші? Ні. 80% населення — бідні, 50% взагалі працює до зарплати. Може вони реконструювали ці заводи, може зробили з них сучасні підприємства? Ні. Нічого цього не відбулося. І тепер правляча олігархічна сім'я хоче вже забрати останню надію українського народу - цю газову систему - і приватизувати. Хоча зрозуміло, що вони грошей за це платити не будуть", - наголосив експерт.

Соскін пояснив, яким чином олігархічна сім'я зможе прибрати до рук "Нафтогаз".

"Ми бачимо, що для цього вони зараз просувають закон про так звану систему фінасових векселів. А НАК "Нафтогаз" - банкрут. У нього тільки офіційний борг по чинним паперам — зовнішнім і внутрішнім — десь на рівні 60 мільярдів гривень. Зрозуміло, що тоді той, хто буде накопичувати ці боргові зобов'язання державні, потім зможе викуповувати ці акції НАК "Нафтогазу", міняти їх на відповідні трубопроводи, газосховища, міняти на "Чорноморнафтогаз", де на Чорному морі видобувається нафта і газ. Це ж наші унікальні ресурси. Вони не відновлюються. Тоді вони стануть власниками нашого багатства. Тому я вважаю, що не припустимо це робити", - сказав він.

На його думку, ПР зможе прийняти відповідне рішення лише за рахунок "тушок".

"І тільки за рахунок продажних мажоритарників це може бути зроблено. Бо Партія регіонів не має більшості. Я не думаю, що комуністи це підтримають. Отже, голоси їм можуть дати тільки продажні "тушки". Якщо вони спробують це зробити, то тоді у народу нічого не залишається... На Сході вони може і не будуть повставати, але Західна, Центральна Україна просто так цього не залишать. І тоді потрібно говорити: є 5ст. Конституції, згідно з якою народ здійснює пряме управління, народовладдя. Є статті Конституції, де захищаються національні багатства. Я вважаю, що тоді обов'язок кожного українця - почати захищати свою національну власність, землю від всіх клептоманів, крадіїв, узурпаторів, окупантів. Як у Сирії та Єгипті, треба, щоб народ піднімався на захист своїх прав, своєї землі, своїх національних багатств. І після 5 травня це повинно початися, якщо вони спробують це зробити. Але чи вистачить у них сил, ми ще не знаємо. Але ми бачимо такі потічки протесту: соціальних класових битв, протистоянь з правлячим режимом по всій Україні. Саме спроба приватизувати газотранспортну систему може призвести, що ці потічки об'єднаються в одне величезне річеще", - зазначив експерт.

Також Соскін додав: "Я думаю, що буде варіант, що сім'я хоче привласнити собі всю газотранспортну систему. Поступово, не одразу буде її викуповувати. Викинуть Фірташа. Вони вже майже його витіснили з газового сектору. І поступово вони хочуть прибрати це до рук, як це було з "Укрзалізницею", "Укрпоштою", "Укртелекомом".

Зараз ви читаєте новину «Спроба приватизувати "Нафтогаз" спровокує протест Західної і Центральної України - експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

78

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути