пʼятниця, 29 листопада 2019 11:45

Щоб не конфіскували: Дубневич переписав майно на сина
6

Народний депутат Ярослав Дубневич, якого підозрюють у заволодінні 93 млн грн державних коштів, перед арештом переписав нерухомість і компанії на свого сина Юрія.

Про це у своєму розслідуванні повідомляють журналісти Bihus.info

  Ярослав Дубневич у день зняття із себе недоторканності 31 жовтня показує дулю із трибуни.
Ярослав Дубневич у день зняття із себе недоторканності 31 жовтня показує дулю із трибуни.

Дубневич став першим нардепом нового скликання Верховної Ради, якого його колеги дозволили затримати силовикам.

2 листопада Вищий антикорупційний суд обрав йому заставу у 100 млн грн. За 5 днів Апеляційний суд знизив суму до 90 млн. Суд арештував низку активів, які належать нардепу. Щоправда, до переліку арештованого дивним чином потрапило далеко не все, вказують журналісти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент: "Свинарчуки, Пашинський, Дубневич, Микитась. Щодо них будуть вироки"

Суд арештував 57 земельних ділянок загальною площею у майже 14 га в Пустомитівському районі Львівської області, пів будівлі очисної споруди, котельню, нежитлову будівлю в селі Зубра на Львівщині, півквартири, нежитлові приміщення у Львові та будинок там же. Ще – квартиру у старенькому будинку на вулиці Китайській також у Львові. Решта майна під арешт не потрапила.

В день сплати застави і виходу Дубневича зі слідчого ізолятора, його 20-річний син Юрій отримав цілу низку "цінних подарунків".

"Перлиною" колекції подарованого є житловий будинок із офісними приміщеннями на Франка у центрі Львова, загальною площею у майже 1 тис. кв. м. Будинок складається з 12 житлових кімнат, чотирьох кухонь, мансарди, підвалу та офісних приміщень на першому поверсі.

Автор: bihus.info
 

Також у власності Юрія Дубневича опинилося елітне помешкання на 440 квадрів в селі Зубра на Львівщині і нежитлові приміщення на Антоновича.

Автор: bihus.info
 
Автор: bihus.info
 

"Ми нічого протизаконного не робимо. Ми розпоряджаємося власним майном так, як ми вважаємо це за потрібне. Є певні позиції, де я є зараз власником. В реєстрі можете це чітко побачити. А чому, як, - це наша особиста справа" - сказав про подарунки Юрій.

Автор: bihus.info
  Син Дубневича Юрій робить селфі.
Син Дубневича Юрій робить селфі.

Після позитивного оголошення вироку суддями, арештоване майно особи чи корпоративні права компанії можуть перейти у власність держави. Наприклад, якщо особі інкримінують привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Ця стаття передбачає таку санкцію. І це, якраз випадок Ярослава Дубневича, кажуть юристи.

"Особи часто списують з себе майно, щоб в майбутньому не було питання про конфіскацію. Якщо буде вирок через рік, два, п'ять, а власник не буде мати цього майна чи корпоративних прав у компанії, відповідно конфіскувати це майно буде неможливо. Це вони такі запобіжні заходи для себе роблять", - каже юрист Володимир Марусяк.

Окрім нерухомості Юрій Дубневич та його двоюрідний брат Павло отримали від батьків – Ярослава та Богдана Дубневичів – бізнес. Наприклад, "Агропромислове підприємство "Львівське". Кінцевими бенефіціарами тут раніше були Ярослав та Богдан Дубневичі. Нині ж товариство належить Юрію та Павлу Дубневичам.

Автор: bihus.info
 

"А яка вам справа до того. Будьте здорові і не дзвоніть більше", - так пояснив зміни бенефіціарів компанії Богдан Дубневич.

За інформацією з реєстру Міністерства юстиції зміни у компанії "Агропромислове підприємство Львівське" відбулися двічі 31 жовтня 2019 року. Тобто, через два дні після обшуків у будинках Дубневичів. Тоді ж внесені відомості про "зміни складу або інформації про засновників". Корективи до установчих документів юридичної особи у пункті "зміна місцезнаходження, зміна органу управління" були зроблені 1 листопада.

Юрист пояснює, факт перепису компаній - це не порушення закону, однак, є декілька причин навіщо так роблять підозрювані особи:

"Якщо власники, бенефіціари будуть затримані, стоїть питання, хто буде управляти компанією, хто буде підписувати договори, вести діяльність.

Якщо глянути з іншої сторони - це один із шляхів уникнення майнової відповідальності. Наприклад, ця фірма була задіяна до якихось схем, оборудок, у випадку її відчуження на користь іншої особи буде важче арештувати це майно. Такі угоди повинні бути визнані недійсними за позовом прокурора чи слідчого, як такі, що спрямовані на уникнення відповідальності".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Такого у Верховній Раді ще не було" - експерт про справу Дубневича

Товариство "Агропромислове підприємство "Львівське" є засновником "Корпорації КРТ".

15 листопада у Держреєстр були внесені зміни - корпорація належить синам Дубневичів - Павлу та Юрію. Іронічно, що за версією слідства саме "Корпорація КРТ" завищувала ціни на продукцію на 20 % і була посередником під-час закупівель стрілочної продукції між Укрзалізницею та Дніпровським стрілочним заводом. А Ярослав Дубневич, будучи головою транспортного комітету Верховної Ради, сприяв таким закупівлям у 2015-2017 рр.

Ярослава Дубневича підозрюють у заволодінні державними коштами на понад 93 млн грн. Він нібито ­пролобіював, щоб Укрзалізниця у грудні 2015 року — червні 2016-го закупила стрілочні переводи за завищеними цінами у підконтрольного йому підприємства.

31 жовтня Верховна Рада дозволила його арештувати.

Зараз ви читаєте новину «Щоб не конфіскували: Дубневич переписав майно на сина». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути