четвер, 11 липня 2024 07:24

Що ухвалили на саміті НАТО щодо України

Що ухвалили на саміті НАТО щодо України
У НАТО готові підтримувати Україну. Фото: ОП

Під час ювілейного 75-го саміту НАТО у Вашингтоні ухвалили низку рішень щодо України.

НАТО заявило про готовність підтримувати Україну в розбудові сили, здатної перемогти російську агресію сьогодні та стримати її в майбутньому. Члени Альянсу мають намір надати Україні мінімальне базове фінансування у розмірі €40 млрд протягом наступного року та забезпечити стійкий рівень допомоги. Про це йдеться у декларації Вашингтонського саміту.

Альянс готовий допомагати Україні із закупівлею військової техніки, матеріальною допомогою, обслуговуванням, логістикою та транспортуванням військової техніки, військовою підготовкою, оперативними витратами.

Кошти можуть піти на інвестиції та підтримку оборонної інфраструктури та ОПК України й бути внесені до трастових фондів НАТО для України, включно з нелетальною допомогою.

У НАТО мають намір продовжувати надавати Україні політичну, економічну, фінансову та гуманітарну підтримку.

Ухвалили рішення створити Службу допомоги та навчання в галузі безпеки для України (NSATU) для координації поставок військової техніки та підготовки особового складу. Служба буде підтримувати самооборону України відповідно до Статуту ООН.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З чого розпочався важливий для України саміт НАТО

Ця служба не буде робити НАТО стороною конфлікту. Вона підтримуватиме трансформацію сил оборони та безпеки України, забезпечуючи її подальшу інтеграцію з НАТО.

Розширили створення Спільного центру аналізу, підготовки та навчання Україна-НАТО (JATEC). Він має вивчати уроки війни Росії проти України та підвищувати оперативну сумісність України з НАТО.

У спільній декларації наголосили, що майбутнє України - в Альянсі. Наша держава стає все більш оперативною та політичної інтегрованою з військовим блоком.

В НАТО вітають прогрес, який Україна досягла після саміту у Вільнюсі щодо необхідних демократичних, економічних і безпекових реформ.

"Поки Україна продовжує цю життєво важливу роботу, ми продовжуватимемо підтримувати її на незворотньому шляху до повної євроатлантичної інтеграції, включаючи членство в НАТО. Ми ще раз підтверджуємо, що ми зможемо надіслати Україні запрошення приєднатися до Альянсу, коли члени Альянсу погодяться і умови будуть виконані", - підсумували у декларації.

9-11 липня у Вашингтоні відбувається ювілейний саміт НАТО, присвячений його 75-річчю. Окрім 32 членів Альянсу, на заході будуть представники 35 країн-партнерів, серед яких і Україна.

Вчора президент України Володимир Зеленський прибув до США для участі у саміті. Очікується, що на полях заходу Зеленський зустрінеться із президентом США Джозефом Байденом.

Зараз ви читаєте новину «Що ухвалили на саміті НАТО щодо України». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути