Корпорація найбагатшого олігарха Російської Федерації Володимира Лісіна "НЛМК" з 2014 року постачала сталь підприємствам-розробникам російської ядерної зброї.
При цьому Лісін може безперешкодно вести бізнес і відпочивати на Заході, наприклад, на своїх французьких віллах. Оскільки США, Велика Британія, ЄС, Україна не застосували щодо нього санкції. Про це повідомила "Радіо Свобода".
Група "НЛМК" – це металургійна "імперія" Лісіна. Розшифровується як "Новолипецький металургійний комбінат". "НЛМК" займається як видобутком сировини, так і виробництвом продукції зі сталі.
Головною компанією групи в Росії є ПАО "НЛМК". У ній Лісін – голова ради директорів. 79% акцій "НЛМК" належать кіпрській Fletcher Group Holdings Limited, у якій Лісін є директором.
Журналісти проаналізували дані публічних закупівель РФ і дійшли висновку, що "НЛМК" співпрацювала із військовими підприємствами РФ. Причому найбільш плідно – з 2014 року, коли Росія окупувала Крим і розпочала воєнні дії на Донбасі.
"НЛМК" постачав сталь "Науково-виробничому об'єднанню "Електромашина". Воно виготовляє, з-поміж іншого, бойовий модуль "Охотник".
Електротехнічну сталь від "НЛМК" у 2017 році отримав і "Марійський машинобудівний завод". Він працює над розробкою зенітних систем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де санкції РНБО проти путінських олігархів? – активіст
Та найголовніше, що виявили журналісти виявили, – сталь корпорації Лісіна систематично постачалась на державні підприємства РФ, які безпосередньо займаються виготовленням ядерної зброї.
По-перше, йдеться про "Російський федеральний ядерний центр – всеросійський науково-дослідний інститут технічної фізики імені академіка Забабахіна".
"Схеми" знайшли контракти на постачання електротехнічної сталі у 2017 році. Інститут Забабахіна розробляє та випробовує ядерні і термоядерні боєприпаси.
По-друге, "НЛМК" співпрацював із Федеральним держпідприємством "Виробниче об'єднання "Север". Журналісти відшукали контракти 2014, 2015, 2016, 2017 і 2019 років. Після 2019 року дані про закупівлі "ВО "Север" публічно не оприлюднювались.
Основною діяльністю "Севера" є виробництво компонентів ядерних боєприпасів. Тобто це саме та зброя, якою тепер, у 2022 році, Володимир Путін погрожує світу.
У підсумку ЄС, Велика Британія, Україна і США не запроваджують санкції проти Лісіна і "НЛМК".
Навіть попри те, що "НЛМК" після 2014 року постачала сталь підприємствам, які виробляють ядерну зброю в РФ.
У металургійній "імперії" Лісіна є потужні дочірні компанії у Європі і США. У "НЛМК" є підприємства у Данії, Бельгії та Італії. Тут випускають товсті сталеві листи. У Бельгії є ще одна компанія з виробництва тонких сталевих листів. У Франції – два таких підприємства.
На території США працюють три компанії. В Індіані та Пенсильванії, там – тонкий прокат сталі.
Журналісти знайшли дві вілли Лісіна на Лазуровому узбережжі Франції – курорті у муніципалітеті Вільфранш-сюр-Мер.
Маєтки зареєстровані на дві французькі компанії – SCI GAILLARDIA (власник – сам Лісін та син Юрій) і SCI BALEARA (власники – дружина і син Лісіна).
Вілли розташовані по сусідству і мають вихід до моря.
Таким чином журналістське розслідування встановило: найбагатший олігарх Росії Володимир Лісін з 2014 року постачав сталь підприємствам-розробникам російської ядерної зброї, після повномасштабного вторгнення Росії його танкери обходять заборону входження в порти ЄС – перевантажують нафту у морі.
В РНБО України повідомили, що наразі не отримували пропозицій про запровадження санкцій щодо Лісіна від уповноважених на це законом органів.
Володимир Лісін збагачується на постачанні до Європи нафтопродуктів в обхід заборони російським танкерам заходити в порти країн ЄС, повідомляли журналісти.
21 вересня президент РФ Володимир Путін заявив, що країни Заходу нібито влаштували "ядерний шантаж" Росії. І сказав, що РФ готова "використати всі наявні в себе засоби".
Риторика Путіна є небезпечною й бездумною, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ.
Коментарі
1