Щороку уряд виділяє на облік земель сільськогосподарського призначення 120–140 млн грн. Однак земельний кадастр готовий лише на 30%. Щоб стартувала земельна реформа, треба повністю інвентаризувати землю.
Про це розповів голова Аграрної партії України Віталій Скоцик 17 листопада на прес-конференції в Черкасах.
"Урядовці говорять, що готові до ринку землі, купівлі-продажу – з 1 січня 2017 року. Я запитував, а на скільки наповнений земельний кадастр? Відповідь: майже на 100 відсотків. Реально – на 27–30. Тому треба чітко розуміти, про що говоримо взагалі. Є багато технічної роботи, яку потрібно виконати. У бюджеті є такий пункт – проведення інвентаризації землі до реформи. Щороку виділяється 120–140 мільйонів гривень. Ці гроші лежать, а потім у грудні закриваються актами щодо інвентаризації. Але у більшості випадків актами тих земель, облік яких робили попереднього року", – говорить Скоцик.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна як сильний конкурент не потрібна Заходу
Аграрна партія почала розробляти альтернативний пакет законів для земельної реформи.
"Нам треба рік на завершення і опрацювання пакета законодавчих ініціатив. На їх втілення піде 2–3 роки. Експертне середовище має напрацювати основні елементи, які запустимо в суспільство. Так почуємо думку людей і продовжимо рухатися далі. Сьогодні дуже важко переконати українця, що земельну реформу можна впровадити чесно і якісно, щоб землю не вкрали. Як це зробили із підприємствами. Саме тому потрібно знайти унікальний інструмент, який допоможе завершити реформу", – говорить Віталій Скоцик.
У жовтні відбувся всеукраїнський страйк аграріїв. Люди з усіх областей з'їхалися під Верховну Раду – вимагали продовжити мораторій на продаж сільськогосподарських земель, не піднімати податки агровиробникам і зупинити зростання цін.
Коментарі
1