Сі Цзіньпіна не буде у Швейцарії на саміті миру, дискусія точиться навколо присутності китайської делегації, але це не означає, що Китай байдужий до заходу.
Про це Gazeta.ua розповів кандидат політичних наук Олексій Буряченко. За його словами, є два варіанти розвитку подій навколо участі Сі у Глобальному саміті миру.
Згідно з першим, Китай вичікуватиме, демонструючи свою автономність та значимість. Відповідно до другого, представники приєднаються до участі на другій-третій зустрічі, коли буде більш-менш сформульована "дорожня карта" по досягненню миру в Україні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зустріч Макрона і Сі: з'явилися нові подробиці
"Без участі Росії та самого Сі дуже складно уявити фінішну реалізацію справедливого миру для України. У тому числі, забезпечення гарантій виконання домовленостей. Я би навіть ставив на те, що фінішний саміт, коли РФ прийме ультиматум і піде на переговори з двома третинами країн світу, проходитиме саме у Пекіні, що Китай як миротворець отримав свої геополітичні бонуси, які будуть буде важливі при вибудові нового світопорядку, що неминуче станеться після такого саміту", - наголосив експерт.
У розвиток теми, 6 травня під час зустрічі з представниками ЗМІ очільник КНР Сі Цзіньпін запросив президента Франції Емманюеля Макрона до Китаю та наголосив, що вони мають спільно попередити "нову холодну війну".
Водночас, за його словами, офіційний Пекін закликає сприяти рівноправності впорядкованого багатополярного миру.
Раніше агентство Associated Press повідомило, що Емманюель Макрон говоритиме з Сі Цзіньпіном про російську агресію в Україні.
Це перша офіційна поїздка Сі до Європи починаючи з 2019 року. Після Франції глава Китаю відвідає Сербію та Угорщину.
Коментарі