субота, 24 травня 2014 09:27

Спецтема: Президентські перегони-2014

Сьогодні в Україні "день тиші" перед виборами

Сьогодні в Україні "день тиші" перед виборами

24 травня в Україні - "день тиші", коли відповідно до закону будь-яка агітація заборонена. Агітація завершилася 23 травня в 24.00. Так , в ніч на суботу всі матеріали про кандидатів повинні бути прибрані в усіх населених пунктах країни.

Позачергові вибори президента і ряд виборів до місцевих органів влади відбудуться в неділю, 25 травня.

Усього за посаду глави держави поборяться 21 кандидат. Якщо ніхто з них не набере більше 50% голосів виборців, ЦВК проведе другий тур голосування, в бланки для голосувань внесуть два прізвища - фаворитів першого туру.

Всього для проведення виборів було створено 225 виборчих округів, однак після анексії Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та Севастополя Верховна Рада і ЦВК ухвалили відповідні рішення про неможливість організувати проведення на цій території виборів президента України. У зв'язку з цим кількість округів зменшилася на 12 і склала 213.

Разом з тим, у жителів Криму і Севастополя є можливість проголосувати на виборах - для цього вони повинні поїхати на материкову частину України і подати заяву до органів ведення Державного реєстру виборців про тимчасову зміну місця голосування, а потім знову приїхати туди і проголосувати в день виборів. Цією можливістю скористалися лише 6 тис. виборців з 1,8 млн, які проживають в автономії.

Всього в Україні налічується без урахування Криму і Севастополя 33,7 млн ​​виборців, у тому числі 3,3 млн у Донецькій і 1,77 млн у Луганській областях.

Голосування відбудеться 25 травня з 8.00 до 20.00 годин.

Крім того, 25 травня пройдуть вибори міських голів у семи обласних центрах - Києві , Миколаєві, Одесі , Сумах , Херсоні, Черкасах та Чернівцях.

Зараз ви читаєте новину «Сьогодні в Україні "день тиші" перед виборами». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8759
Голосування "Розумна мілітаризація" від Міноборони
  • Держслужбовців потрібно брати на роботу лише після військової підготовки
  • Це має бути однією з вимог і для балотування в органи місцевого самоврядування, парламент та суди
  • Для держслужбовців військова підготовка не повинна бути обов'язковою
  • Мені байдуже
Переглянути