Ескалація на українсько-російському кордоні становить безпрецедентний виклик для Європи і всього світу.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський на брифінгу з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, повідомляє Gazeta.ua.
"Я вкотре повторив, що Україна надійний союзник і справжній форпост демократії в регіоні. Без України створення дієвої архітектури безпеки в Європі є неможливим.
Тому сьогодні надзвичайно важлива посилена підтримка України з боку наших партнерів - безпекова, економічна, енергетична. Саме про це ми сьогодні з паном Шольцом і говорили", - сказав глава держави.
Шольц наголосив на повній підтримці Німеччиною суверенітету, територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах. На готовності підтримати Україну і працювати разом в рамках "Кримської платформи".
"Нормандський формат"
"Ми очікуємо, що найближчим часом вдасться провести наступні переговори і домовитися про саміт лідерів N4", - заявив Зеленський. Сторони обговорили "запровадження комплексного пакету санкцій проти ймовірної агресії".
Також обговорили питання закупівлі Україною зброї через структури Північноатлантичного альянсу, зокрема Агентство НАТО з підтримки та закупівлі.
"Для України вкрай важливо, що наші партнери твердо стоять і стоятимуть на позиції політики "відкритих дверей" щодо НАТО. Розраховуємо на підтримку повноправного членства України в ЄС. Такий крок став би потужним сигналом підтримки геополітичного вибору українського народу", - сказав Зеленський.
€150 млн кредиту і "особливий статус"
Канцлер Німеччини заявив про фіндопомогу Україні - кредит у €150 млн. "Ми продовжуватимемо цю підтримку", - сказав.
"Німеччина стоїть пліч-о-пліч на вашому боці", - заявив.
"Якщо Росія знову порушить територіальну цілісність України, то ми готові до серйозних санкцій", - повідомив.
Заявив, що Зеленський його запевнив, що Україна надасть проєкти законів про "особливий статус та місцеві вибори" для дискусії.
"Ми занепокоєні ситуацією на українсько-російському кордоні. Військові активності Російської Федерації необґрунтовані, немає логічних причин для нарощування військового потенціалу", - сказав Шольц.
Канцлер Німеччини заявив, що подальша військова агресія РФ проти України "потягне за собою політичні та економічні наслідки для Росії".
"На цьому я наголошу завтра в Москві", - заявив.
"Північний потік-2"
Зеленський обговорив із Шольцем "ризики безпеки, пов'язані з "Північним потоком - 2".
"Є деякі розбіжності в оцінці. Наша позиція незмінна, ми розглядаємо "Північний потік - 2" на сьогодні виключно через призму енергетичних загроз і загроз безпеці для нас і для регіону. Це геополітична зброя, і тому Україна вимагає енергетичних гарантій та гарантій безпеки", – сказав Зеленський.
Україна і НАТО
На даний момент питання членства України в НАТО не є актуальним, заявив Шольц.
"Тому трохи дивно, що російський уряд зробив предметом великих політичних дискусій питання, яке не стоїть зараз на порядку денному", - сказав канцлер Німеччини.
Канцлер Німеччини прибув в Україну 14 лютого. Завтра він проведе переговори у Москві.
8 лютого в Україну прилітав президент Франції Емануель Макрон. Заявив, що треба виконувати Мінські домовленості.
Макрон похвалив Зеленського за відкликання законопроєкту "Про засади державної політики перехідного періоду".
Коментарі