Сьогодні міському голові Львова Андрію Садовому оберу запобіжний захід у Вищому антикорупційному суді.
Прокурори проситимуть заставу 50 млн грн, пише radiosvoboda.
Справа стосується виділення у 2015 році земельної ділянки під будівництво індустріального парку.
Цю земельну ділянку влада Львова вважала міською, тобто у межах міста. А Рясне-Руська сільська рада – своєю. У серпні 2015 року Львівська міська рада передала земельну ділянку компанії в оренду на 30 років для створення та функціонування індустріального парку, а вже у жовтні 2015 року включила в перелік для продажу.
Селяни, які на цій землі роками садили картоплю, буряк, моркву, капусту, звернулись у правоохоронні органи зі скаргою, що міська влада Львова незаконно у них відібрала і продала інвестору землю. На кінець січня 2016 року міська влада за кошти громади Львова, а це 20 мільйонів гривень, проклала необхідні інженерні комунікації. Навесні люди блокували доступ техніки до ділянки і не дозволяли тут розпочати будівництво. Але у 2017 році Львівська міськрада уклала меморандум із сільською радою – домовилась, пообіцявши 5 мільйонів гривень на інфраструктуру села і людям надати інші земельні ділянки з меж міста Львова.
"У 2017 році був підписаний меморандум – і частково землю Львову вирішили передати і нам пообіцяли кошти на будівництво дитячого садочка. Цей меморандум частково виконується. Люди, відповідно, далі обробляють землю, садять пшеницю, картоплю, бо там не почали будівництво", – каже секретар Рясне-Руської сільської ради Святослав Хацко, пояснюючи, що сільська рада не має претензій до міської влади Львова щодо проданої ділянки.
Будівництво індустріального парку на 3 тисячі робочих місць мало початись у 2016 році. Але восени того ж року Генпрокуратура зацікавилась продажем земельної ділянки. Почалось розслідування. Депутати, міський голова, посадовці ходили на допити в НАБУ, поліцію, прокуратуру. У мерії проводились обшуки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сироїд готова взяти Садового на поруки
Міських посадовців звинувачували у тому, що вони дешево продали землю: за ціною понад 52 мільйони, коли нормативно-грошова оцінка ділянки – 140 мільйонів. Депутат міськради Валерій Веремчук підтримав у 2015 році рішення про продаж землі інвестору і будівництво індустріального парку.
"Спершу був конкурс на земельну ділянку, яка надавалась в оренду і зайшла потужна компанія СТР. Ідею я підтримав як депутат і голосував, коли інвестор був визнаний переможцем. Ідея індустріального парку Львову потрібна, бо це високотехнологічна робота і добре оплачувана. Проблема була в тім, що важко було розібратись, кому належить земельна ділянка. Бо було рішення ще з часів СРСР щодо меж міста. Ми бачили ухвалу міської ради, що земля у межах Львова. Так нам подали і ми голосували. Львів немає закріплених меж із кількома сільськими радами, з Рясне-Руською зокрема", – каже Валерій Веремчук.
Міський голова Львова Андрій Садовий відкидає звинувачення і називає їх безпідставними.
"З 2016 року почався дуже великий тиск від державної влади, Генпрокуратури. Компанії СТР не дали можливості будувати індустріальний парк. Я розумію, що має бути повага до суду. Я приїду у Київ і буде мова про заставу", – зауважив Андрій Садовий.
21 листопада мер Львова Андрій Садовий заявив, що працівники Спеціалізованої антикорупційної прокуратури вручили йому підозру.
Підозру надіслали електронною поштою.
Коментарі