Будівництво нових російських військових баз в Миколаєві, Одесі і Балаклаві не передбачені "харківськими домовленостями" між президентами Віктором Януковичем і Дмитром Медведєвим.
Про це в ексклюзивному коментарі Gazeta.ua розповів капітан першого рангу запасу Вадим Махно, коментуючи можливість розміщення військових об'єктів РФ в Одесі, Миколаєві і Балаклаві.
На думку Махна, у Севастополі достатньо місць для розміщення субмарин, тому Балаклава Росії непотрібна.
"153 бригада підводних човнів у Севастополі, де зараз стоїть чорноморський дивізіон, складалась з 12 субмарин. Зараз на причалі стоїть один підводний човен, другий – навчальний, а третій – заправна станція. Ще 9 місць вільні для великих субмарин водотоннажністю 34 тисячі тонн. При чому там є вся інфраструктура, берегова база, торпедно-технічна частина, місце для зарядки акумуляторів", - розповів він.
За словами офіцера, у Балаклаві вже все знищено і нічого немає.
"Можна вкласти великі гроші і відбудувати там базу, але це порушення існуючого договору. Це не стосується російської частини Чорноморського флоту", - наголосив Махно.
Миколаїв, на його переконання, цікавий для РФ тим, що там можна будувати надводні кораблі.
"Росія вирішила купувати великі судна у Франції, тому що технологією їхнього будівництва володіє Україна. У Росії немає технологій, кадрів і навіть мізків для цього. Військовий корабель буде будуватись з російськими комплектуючими і зброєю, тобто податки теж будуть іди в РФ. Ми від цього програємо", - заявив капітан ВМС України.
"Що стосується Одеси, то це лише геополітика", - сказав він.
Махно також заперечив, що ця пропозиція російської сторони може бути зумовлена розширенням НАТО.
"За Севастополь США вже отримали базу в Бішкеку (Киргизстан)", - підкреслив він.
Махно переконаний, що в українців є мізки, але немає менеджерів, щоб вивести наше виробництво на міжнародну арену.
"У Росії є гроші, але базу і мізки вони втратили", - додав колишній військовий.
Вадим Махно 34 роки прослужив на флоті ВМС в Севастополі і Керчі. Півроку тому вийшов на пенсію.
Коментарі
16