Вже понад 30 років пройшло з моменту розпаду Радянського Союзу, але зараз все більше і більше Росія стає схожою на нього – вона стала ізгоєм на міжнародному рівні, санкції сильно вдаряють по становищу країни, а війна потребує великих коштів. Усе це є наслідком тих самих методів, які країни Заходу використовували для знищення СРСР. Такої думки дійшов журналіст Денис Стаджи, пише LB.ua. Завдяки своїм методам Захід змусив Союз протриматися ще три-чотири роки, після чого той капітулював і розпався. Серед них головними є:
1. Втягнути СРСР у тривалу війну на виснаження.
2. Різко знизити ціну на нафту та газ – основні експортні товари СРСР.
3. Виснажувати СРСР гонкою озброєнь.
4. Роздмухувати окраїнні націоналізми.
5. Витрачати гроші на годування та порятунок проблемного сусіда.
6. Позбавити союзників та васалів.
Тривалою війною для СРСР був Афганістан, для Росії це Україна. Захід робить усе, щоб Москва не перемогла у війні, яка могла здаватися "легкою прогулянкою".
Також у період СРСР Сполучені Штати домовилися із Саудівською Аравією – вона вдвічі збільшила видобуток нафти, чим обвалила ціни на неї втричі. Зараз країни Заходу колективним рішенням встановили стелю цін на російську нафту. Крім того, Європа радикально знизила закупівлю російського газу, а "Північні потоки" – підірвані.
У 1980-х США створили фейковий план "стратегічна оборонна ініціатива" (так звані "зоряні війни") – і керівництво СРСР на нього повелося. Росія бачить, як сильно зараз відстає від новітніх технологій, які надають партнери Україні.
Зростання суб'єктності начальства – в СРСР це вилилося в "бунт перших секретарів республік та секретарів ключових регіонів". Тепер це знову набуває поширення. Відомим усім прикладом вседозволеного й показного багатства є Рамзан Кадиров – на нього почали звертати увагу голови інших регіонів. Крім того, у деяких республіках, таких як Татарстан, спалахують скандали, оскільки Москва обмежує їх у збереженні формальних атрибутів самостійності. Ймовірно, цей регіон першим вийде з російського світу і перейде в ісламський.
Проблемним сусідом для СРСР була Польща. У 1980-х у містах СРСР були талони на вершкове масло та м'ясо, але цю їжу везли до Польщі. Тепер (уже не перший рік) для Росії це Білорусь. Саме Лукашенку Путін дає все, що той вимагає. Зокрема, величезні кредити і найдешевший у світі газ.
Насамкінець союзники Росії відвертаються від неї. Насамперед це Казахстан, який підтримує санкції і політику США, Таджикистан, який відкрито вимагав від Москви поваги, й Узбекистан, де відмовилися від пропозиції Путіна стосовно закупівлі газу, але домовилися щодо цього з Туркменією, а також реалізували маршрут відправки міді в Європу в обхід Росії.
Матеріал підготовлено за аналізом Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки
Коментарі