Вівторок, 17 червня 2008 20:10

Росії порадили турбуватися про українську мову в Москві

МЗС України рекомендує російській стороні турбуватися умовами функціонування української мови в Росії і забезпеченням культурних і освітніх потреб українців, які мешкають там.

Так керівник прес-служби українського МЗС Василь Кирилич прокоментував заяву МЗС Росії про обмеження інтересів російськомовних громадян в Україні.

"Я б рекомендував турбуватися станом функціонування української мови в Росії, пошукати відповідь на питання - які ж умови створені в Росії для задоволення культурних і освітніх потреб українців, і скільки українських шкіл у Москві", - сказав Кирилич.

Він також відзначив, що російська сторона у своїй заяві вдалася до узагальнень і не привела жодних фактів, що підтверджують утиск російської мови в Україні.

Кирилич підкреслив, що в Україні в 2007/2008 році навчальному році в майже 1,5 загальноосвітніх школах, у яких училися 442 тис. учнів, викладання велося російською мовою. Крім того, у 31 вузі країн здійснювалася підготовка фахівців з російської мови.

Він додав, що на сьогоднішній день в Україні зареєстровано 2343 російськомовних друкованих видання, а у фондах українських бібліотек знаходиться понад 59 млн. екземплярів російськомовних книг. Крім того, сказав Кирилич, повсюдно на вулицях українських міст можна почути російську мову.

"Таким чином, потрібно ґрунтуватися на фактах і уникати в черговий раз узагальнень. Будь-які заяви з цього приводу є нічим іншим як надуманими формулюваннями, жодним чином не відображають реальний стан справ (з російською мовою) в Україні", - сказав Кирилич.

Як повідомлялося, у МЗС Росії називає ситуацію з російською мовою в Україні такою, що утискає права громадян цієї країни і такою, що суперечить міжнародним нормам, повідомляє Українська правда.

Зараз ви читаєте новину «Росії порадили турбуватися про українську мову в Москві». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20266
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода