Субота, 24 травня 2008 14:13

Росія створили у Керченській протоці "сіру зону"

З початку цього року російська сторона не виконує Тимчасового положення про порядок проходження суден у Керченській протоці, яке було підписане між урядами України і Росії після масових корабельних аварій у листопаді 2007 року для забезпечення безпеки судноплавства в протоці.

Про це повідомляється в тижневику "Дзеркало тижня" N19 (698) від 24-30 травня з посиланням на інформацію Центру регулювання руху суден (ЦРРС) українського держпідприємства "Дельта-лоцман" і ЦРРС "Керч".

За даними "Дельта-лоцман", положення працювало тільки до кінця минулого року, тобто лише півтора місяці.

"З 31 грудня росіяни в односторонньому порядку відмовляються його виконувати, — повідомив заступник начальника ЦРРС "Керч" Володимир Когтєв. — Ми з свого боку продовжуємо його тримати".

За даними центру "Керч", за останні 10 днів зафіксовано 25 порушень тимчасового положення з боку російських суден. При цьому жодних офіційних роз`яснень від російської сторони з цього приводу досі одержати не вдалося.

"Жодних офіційних заяв, ні письмово, ні під час засідань спільної урядової комісії одержано не було", — повідомив "ЗТ" заступник міністра транспорту і зв`язку України, директор Департаменту морського і річкового транспорту Володимир Работнєв.

Разом з тим у неофіційному спілкуванні росіяни, за його словами, посилаються на припинення дії Тимчасового положення про судноплавство в протоці.

"Неофіційно нам відповідають, що це положення наказано вважати недійсним. Ким наказано, коли, на якій підставі — нічого не знаємо. Нібито два посадовці з російського боку не були уповноважені підписати таку угоду, тому документ не пройшов необхідну процедуру, отже не може бути легітимним", — повідомив заступник міністра.

Таким чином, утворилася "сіра" зона. "Вони там петляють, ніби як на російській стороні, ніби, на українській, там незрозуміле щось відбувається. Немає жодного контролю за безпекою мореплавання в каналі, з виходу і в Чорне, і в море Азовське. Україна не одержує грошей за перевалювання. Ми даємо можливість для зловживань, та сама контрабанда", — каже заступник начальника портофлоту Керченського МТП Олександр Ольховский.

Нагадаємо, Тимчасовим положенням регламентувалося, що двічі на добу сторони обмінюватимуться даними щодо прогнозів погоди і штормових попереджень, і за наявності останніх прийматимуть обопільне рішення про переведення суден у безпечніше місце. У Керченській протоці вводилась єдина система безпечного проходження суден. Щодня до 18.00 центр "Керч" повинен був готувати плани проходження суден на наступну добу. Заходження, вихід і постановка суден на якірні стоянки повинні здійснюватися з дозволу центру "Керч". Пріоритетність проходження перед транзитними суднами при цьому мають танкери і судна з небезпечними вантажами, які чекають вивантаження на якірних стоянках. Усі ці судна курсують виключно Керч-Єнікальським каналом.

Довідка УНІАН. Через шторм 10-11 листопада 2007 р. в Керченській протоці постраждали 15 суден, з них 5 затонули і 10 сіли на мілину. Зокрема, в південній частині протоки розламався навпіл російський танкер "Волгонефть-139". У результаті в море потрапило близько 1,2 тонн мазуту. Затонули також судна "Вольногорск", суховантаж "Хач-Измаил", суховантаж "Нахічевань", "суховантаж "Ковель", які перевозили приблизно по 2 тис. тонн сірки кожний. Інші (судно "Вера Волошина", баржа "Дика", баржа "Демира" і ще 7 ще ) сіли на мілину, повідомляє УНІАН.

Зараз ви читаєте новину «Росія створили у Керченській протоці "сіру зону"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 20840
Голосування Чому я не голосуватиму за Петра Порошенка на президентських виборах у 2019 році?
  • Він не виправдав моїх очікувань
  • Я за нього й на попередніх виборах не голосував
  • Є достойніші кандидати
  • У нього є можливість переконати мене у протилежному
  • Україні треба президент нової якості
  • Голосуватиму за Порошенка
  • Ще не визначився з кандидатом
Переглянути
Погода